Erhan Erden: Muhtarlar arasında ayrım yapılmamalı

Seyitgazi Muhtarlar Derneği Başkanı Erhan Erden, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı...

HAYAT 19.10.2023, 12:20
Erhan Erden: Muhtarlar arasında ayrım yapılmamalı

Seyitgazi Muhtarlar Derneği Başkanı Erhan Erden, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: 

"Muhtarlık müessesi kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından biridir. Yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlarımız bulundukları mahallelerin devletle olan iletişim kaynadığıdır. Devletimizin o mahallede eli kulağıdır. Devletimizin vatandaşlarına ulaşması noktasında her zaman en ön saflarda olan muhtarlarımız halkımızın kendi içinden çıkardığı biri olarak her türlü sorun sıkıntı ve taleplerini rahatlıkla ilettikleri temsilcileridir.

Tüm muhtarlarımız geçmişte olduğu gibi günümüzde de önemli görevleri başarıyla yürütmeye devam etmektedirler. Muhtarlarımız millet iradesiyle devletin şefkat elinin kesiştiği noktayı en iyi şekilde temsil etmektedirler. En büyük dileğimiz gece gündüz demeden halkımızla birlikte olan muhtarlarımızın mahallelerinde yaşadıkları tüm sorunların en kısa sürede çözülmesi iletişim kapılarının hızla açılarak muhatap sorununun ortadan kaldırılmasıdır. Nasıl ki muhtarlarımızın sorumlu oldukları mahallelerinde hizmeti vatandaşa ulaştırma konusunda hiçbir ayrım yapmamaları gerektiği gibi kurumlarımızın da muhtar ayrımı yapmadan adaletli bir şekilde hizmeti en uç noktaya ulaştırmalarıdır.

Çalınmadık kapı gidilmedik ocak alınmadık gönül bırakmamak gibi öncelikli olan devlet anlayışımıza bağlı kalarak biz muhtarlarda yüce devletimizin gören ve gözeten gözü aziz milletimizin derdini elemini işiten kulağı milletimize uzanan şefkat eli insanımızın tasa ve sevincinde arkasında dağ gibi duranı olmaya devam edeceğiz.

En demokratik seçim ile seçilen ve demokrasinin temel taşı olan muhtarlarımızın yeni bir “Muhtarlık Kanunu” ile kamu yararı için ihtiyaç duyulan ve hak ettiği yetkilere kavuşması dileği ile 2015 yılından beri kutladığımız bu günün kazanılmasını sağlayan sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere emek veren herkese tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncülerle geçmişten bugüne ebediyete irtihal etmiş muhtarlarımızı rahmet ve minnetle yâd ediyor. Mesai mefhumu gözetmeden halkla iç içe halkın derdine tasasına sevincine koşan demokrasinin temel taşı fedakar cefakar muhtarlarımızın gününü kutluyor çalışmalarında başarılar diliyorum."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@