Eskişehir Büyükşehir'den açıklama: "O ağaçlar kesilecek"

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, kent merkezindeki o ağaçların kesilmesi gerektiğini açıkladı... İşte o açıklama...

HAYAT 10.12.2023, 13:17 10.12.2023, 13:23
Eskişehir Büyükşehir'den açıklama: "O ağaçlar kesilecek"

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, 12-16 Aralık 21.00-06.00 saatleri arasında yapılacak çalışmayla Ahmet Kanatlı ve Mustafa Kemal Atatürk Caddelerine cepheli, ömrünü tamamlamış ve devrilme riski taşıyan ağaçların kesileceğini, söz konusu ağaçların yerlerine renkli ve çiçekli süs kirazı ağaçları dikileceğini açıkladı. 

"Ağaçlarda çürüme tespit edildi"

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekiplerinin yaptığı incelemede, eski Zübeyde Hanım Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin Ahmet Kanatlı Caddesi cephesinde tretuvarda bulunan Akasya ve Dişbudak türü ağaçlar ile Mustafa Kemal Atatürk Caddesi cephesinde bulunan Akasya ve Sofora türü ağaçların gövdelerinde çevresel etkilere bağlı olarak çürüme ve boşalmalar olduğu tespit edildiği belirtildi. 

"Devrilme ve güvenlik tehlikesi nedeniyle kesilecek, yerlerine süs kirazı ağaçları dikilecek"

Bu kapsamda araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgede rüzgârlı ve yağışlı havalarda kırılma, devrilme gibi durumlara sebebiyet veren ve vatandaşların can ve mal güvenliğini tehlikeye atan ağaçların kaldırılarak yerlerine renkli ve çiçekli süs kirazı ağaçları dikilmesine karar verildiği ifade edildi. 

12-16 Aralık tarihleri arasında yapılan çalışma nedeniyle araç sürücüleri ve vatandaşları uyaran Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, “Park ve Bahçeler Dairemiz tarafından bu bölgede çürümüş ve ömrünü tamamlamış, rüzgârlı havalarda güvenlik tehlikesi yaratan ağaçların kesimi gerçekleştirilecektir. Kesilmek zorunda olan ağaçların yerine bölgeye renk katacak pembe çiçekli, kırmızı yapraklı süs kirazları dikilecektir. 12-16 Aralık tarihleri arası 21.00-06.00 arası gerçekleştirilecek çalışmalar sebebiyle Ahmet Kanatlı Caddesi araç trafiğine kapatılacak Atatürk Caddesi İstasyon bölgesinde ise araç trafiği kontrollü olarak sağlanacaktır. Vermiş olduğumuz rahatsızlık için özür dileriz” denildi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@