Eskişehir buz kesti... Soğuklar ne kadar sürecek?

Eskişehir'de sıcaklıklar sıfırın altına düştü... Yurdu etkisi altına alan soğuk hava ne kadar sürecek? İşte detaylar...

HAYAT 16.02.2021, 07:34 16.02.2021, 08:00
Eskişehir buz kesti... Soğuklar ne kadar sürecek?

Türkiye'yi etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava etkisini hissettirmeye devam ediyor. Eskişehir'de bugün kar yağışı aralıklarla devam ederken hava sıcaklığı ise düne güre 1 ila 5 derece arasında düşecek. Hava sıcaklığı gece saatlerinde eksi 6 dereceye kadar düşerken günün beklenen en yüksek sıcaklığı ise eksi 3 derece olacak. 

Meteoroloji uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Kuzey ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu ile Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’nun yağış alan kesimlerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta Karadeniz, Orta ve Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Kocaeli, Sakarya, Giresun, Bingöl, Bitlis, Muş, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde yoğun kar, Akdeniz kıyıları ile Kilis çevrelerinde kuvvetli yağmur şeklinde olması bekleniyor. Marmara bölgesi ile iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

Hafta boyunca soğuk havanın etkili olması beklenen Eskişehir'de de kar yağışı da aralıklarla devam edecek. Hava sıcaklıklarının hafta boyunca şu şekilde olması bekleniyor:


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@