Eskişehir'de 3 ayrı yerde orman yangını!

Eskişehir'de 2 saat içinde 3 ayrı noktada orman yangını çıktı!

HAYAT 06.08.2023, 16:21 06.08.2023, 16:37
Eskişehir'de 3 ayrı yerde orman yangını!

Hava sıcaklığının 40 dereceye ulaştığı ve nem oranının yüzde 20’nin altına düştüğü Eskişehir’de 2 saat içinde 3 farklı noktadaki ormanlık alanda yangın çıktı.

Beylikova'da 2,5 hektarlık alan zarar gördü

Beylikova ilçesi Yalınlı Mahallesi’nde bulunan ormanlık alanda yangın çıktı. Saat 12.20 sularında yapılan ihbar sonrası bölgeye Mihalıççık Orman İşletme Müdürlüğü orman yangını ilk müdahale ekibi harekete geçti. Anızda başlayan ve ağaçlandırma sahasına sıçrayan yangın 1 saatlik bir çalışmanın ardından kontrol altına alındı. Mihalıççık ve Beylikova belediye itfaiyelerinin de destek verdiği yangın, 2,5 hektarlık bir alanda etkili oldu.

Tepebaşı'nda köy mezarlığında yangın 

Tepebaşı ilçesi Yarımca Mahallesi’nde bulunan Tandır Gözetleme Kulesi’nden yapılan gözlemde, saat 13.55'te köy mezarlığının arka kısmında bir duman tespit edildi. Yarımca Mahallesi’nde hazırda bulunan Çatacık Orman İşletmesi ilk müdahale ekibi kısa sürede alevlere müdahale etti. Mezarlığın içine sıçrayan yangın büyümeden söndürüldü.

Seyitgazi'de de yangın çıktı 

Yarımca Mahallesi’ndeki yangın tespitinin hemen ardından saat 14.00’te Seyitgazi ilçesinde bulunan Beyseri Gözetleme Kulesi’nden duman görüldüğü ihbarı yapıldı. Akin Mahallesi’nde evlerin bitişiğindeki otluk alanda başlayan yangına, Seyitgazi ve Kırka’da hazır bulunan ilk müdahale ekipleri sevk edildi.

Alevlerin evlere yaklaşması üzerine Seyitgazi Belediyesi’nin de itfaiyesinden destek alındı. Ekiplerin müdahalelerinin ardından alevler köy içine ve ormanlık alana gelmeden söndürüldü. Birkaç metruk evin hasar gördüğü yangın, 1 dönümlük alanda etkili oldu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@