banner163

Eskişehir'de binlerce genç ilk oyunu kullandı

Eskişehir’de Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçiminde oy kullanan vatandaşlar okullarda yoğunluk oluştururken, ilk defa sandık başına giden gençler heyecanlıydı.

HAYAT 14.05.2023, 17:35 14.05.2023, 17:53
Eskişehir'de binlerce genç ilk oyunu kullandı

Eskişehir’de Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçiminde oy kullanan vatandaşlar okullarda yoğunluk oluştururken, ilk defa sandık başına giden gençler heyecanlıydı.

Eskişehir'de ilk kez 40 bin genç Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçiminde oy kullandı. Sabah saat 08.00’den itibaren başlayan seçimlere yoğun bir katılım olduğu görülürken, sandık başlarında kuyruklar meydana geldi. İlk defa oy atacak olan gençler ise heyecanını gizleyemedi. Seçimle ilgili hem meraklı olduğunu hem de tedirgin olduğunu ifade eden gençler, sonuçların tüm Türkiye için hayırlı olmasını diledi.

İlk defa oy kullanan Elif Aksu, “Malatya’dan depremzede olarak Eskişehir’e geldim. Bugün ilk oyumu kullandım. Heyecanlıyız, umutluyuz, ümitliyiz. İlk defa oy verdiğim için yüksek bir heyecan içerisindeyim. Gençler olarak bu ülkeye vatani borcumuzu ödemek durumundayız. Bunun sorumluluğu ve bilinci içerisinde burada bulunmaktayım. Heyecandan dolayı ellerim titriyor. İnşallah daha güzel günlerde bu ülkeyi görmek istiyoruz” dedi.

Heyecanını dile getiren Doğa Türkmen ise, “İlk defa oy kullanıyorum. Umutluyum ve heyecanlıyım. Güzel bir seçim olmasını istiyorum. Seçim sonucunun annem için bir hediye olmasını istiyorum. Seçim ile Anneler Gününün denk gelmesi tesadüf bir tesadüf oldu, ama güzel oldu” şeklinde konuştu.

Demokrasinin önemine vurgu yapan Özgür Ulukoca ise, “18 yaşındayım. İlk defa oy kullanıyorum. Her Türk vatandaşının yapması gerektiği gibi vatani görevimizi yerine getirmeye geldik. Bugün ilk oyumuzu kullanacağız. Sandıkların başında yoğunluk olması çok güzel bir şey, çünkü bu durum vatandaşın seçime ve demokrasiye olan ilgisini gösterir bence. Bu yüzden ben de mutluyum ve sevinçliyim” ifadelerini kullandı.

Dün trafik kazası geçirdi, bugün ilk oyunu kullandı

Eskişehir’de dün trafik kazası geçiren ve sağ ayak bileği kırık olan üniversitesi öğrencisi Ali Ömer Küçük de ilk oyunu kullandı.

Bütün Türkiye’de olduğu gibi Eskişehir’de de Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri için vatandaşların oy kullanma işlemleri devam ediyor.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) İngilizce Öğretmenliği 3’üncü sınıf öğrencisi Ali Ömer Küçük, dün trafik kazası geçirmesine rağmen oy kullanmak için İstiklal Ortaokulu’na arkadaşının yardımıyla geldi.

Kaza sonucunda sağ ayak bileği kırılan ve sol ayağında zedelenme yaşayan Ali Ömer, sandık başına geçerek ilk oyunu kullandı. 21 yaşındaki genç, oyunu kullanmasının ardından seçimin tüm Türkiye için hayırlı olmasını diledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@