Eskişehir'de Jandarma her yerde uyarıyor

Jandarma ekipleri boğulma olaylarına karşı Eskişehirlileri uyardı

HAYAT 17.07.2021, 10:24 17.07.2021, 11:47
Eskişehir'de Jandarma her yerde uyarıyor

Eskişehir’de İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler akarsu, göl ve göletlerde denetim ve bilinçlendirme faaliyeti gerçekleştirdi. Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte artış gösteren boğuma olaylarına karşı vatandaşları uyardı.

Biliçsizce suya girenlerin sayısı artmaya başladı 
Edinilen bilgilere göre, İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler ülke genelinde hava sıcaklıklarının artmasıyla göl, gölet ve akarsularda serinlemek ve yüzmek amacıyla bilinçsizce suya giren vatandaşların sayısının artmasıyla ilgili çalışma başlattı. Boğularak yaşamlarını yitirenlerin artması sebebiyle, benzer olayların Eskişehir’de de yaşanmaması için jandarma ekipleri sorumluluk bölgesinde mevcut tüm akarsu, göl ve göletlerde denetim ve bilinçlendirme faaliyeti gerçekleştirdi.

Su kenarındaki vatandaşlar anons ile uyarıldı 
Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı Çevre Koruma Timi, Odunpazarı İlçe Jandarma Komutanlığı Motosikletli Asayiş Timleri ve çok sayıda asayiş ekibinin katılımı ile gerçekleştirilen faaliyetlerde, amatör olta balıkçıları, su kenarında piknik yapan vatandaşlar anonslar ile uyarıldı.

Boğulma olaylarına karşı bilgilendirme yapıldı 

Yapılan kontrollerde özellikle önemli afet risk profilleri arasında bulunan ve çeşitli nedenlere bağlı olarak gerçekleşen boğulma olaylarına karşı bilgilendirme yapıldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@