banner163

Eskişehir'de Kurban Bayramı'nda açıklar mı? Büyükşehir'den açıklama

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı tatilinde yapılacak düzenlemelerle ilgili açıklama yaptı...

HAYAT 11.06.2024, 19:24 11.06.2024, 19:30
Eskişehir'de Kurban Bayramı'nda açıklar mı? Büyükşehir'den açıklama

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı tatilini Eskişehir’de geçirecekler ve şehir dışından gelecek misafirler için başta turistik merkezler, cadde otoparklar ve ulaşımda bir dizi düzenlemeye gidildiğini açıkladı.

Bayram boyunca müzeler ve tesisler açık... O otopark alanları ücretsiz 

Bayramın 1, 2, 3 ve 4’üncü günü müzeler başta olmak üzere tüm tesislerin ziyarete açık olacağını belirten yetkililer, cadde otoparklar, tematik parklardaki otoparkların da bayram boyunca ücretsiz olacağını ifade etti. 

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Eskişehir Kurtuluş Müzesi, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Kent Belleği Müzesi, İmren Erşen Oya Müzesi, Eskişehir Hamam Müzesi, Zuhal Yorgancıoğlu Moda Tasarım Müzesi, Berna Türemen Kedi Sanat Evi ve Ali İsmail Türemen Mavi Sanat Evi, Sazova Hayvanat Bahçesi, Bilim Deney Merkezi, Sabancı Uzay Evi, Sazova Masal Şatosu olmak üzere tüm turistik tesislerimiz arife günü kapalı olacaktır. Tesisler bayramın birinci günü saat 13.00 itibariyle bayram boyunca hizmet verecektir. Porsuk Çayı üzerinde hizmet veren esbotlar ve gondollar da arife günü hizmet veremeyecek olup, bayramın 1, 2, 3 ve 4’üncü günlerinde vatandaşlarımızın hizmetinde olacaktır. Şehitlik otoparkı, cadde otoparklar, tematik parklardaki otoparklar ve Sarısungur otoparkımız da bayram boyunca ücretsiz olacaktır. Odunpazarı Mezarlığını ziyaret edecek vatandaşlarımız için arife ve bayramın 1. günü Tarihi Odunpazarı Bölgesi Kemal Zeytinoğlu Caddesi'ndeki dubalar gün boyu açık olacaktır."

Halk Ekmek büfeleri arife günü açık, bayramda kapalı... Büyükşehir'in o spor merkezleri de bayramda kapalı 

Açıklamada ayrıca, "Halk Ekmek büfelerimiz ise arife günü açık, bayram boyunca kapalı olacaktır. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi’ne ait spor merkezleri, Osmangazi Spor Sahası ve Kentpark Kapalı Yüzme Havuzu da kapalı olacaktır."

Eskişehir'de Kurban Bayramı'nda toplu ulaşım ücretsiz mi? Detaylar için tıklayın... 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@