Eskişehir Dede Korkut Parkı'ndan dualarla seslendi! Özgür Filistin için...

Eskişehir Kardeşlik Platformu'nun "Özgür Filistin için" sloganıyla yaptığı çağrıyla binlerce vatandaş Dede Korkut Parkı'nda İsrail'in Gazze saldırılarında hayatını kaybedenler için kılınan gıyabi cenaze namazından saf tuttu.

HAYAT 20.10.2023, 14:54 20.10.2023, 15:05
Eskişehir Dede Korkut Parkı'ndan dualarla seslendi! Özgür Filistin için...

Eskişehir’de İsrail’in Gazze’ye saldırılarının ardından hayatını kaybedenler için Dede Korkut Parkı'ndan kılınan gıyabi cenaze namazına Eskişehirliler büyük bir katılım gösterdi. 

Filistin'de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı... Büyük katılım 

Eskişehir Kardeşlik Platformu'nun "Özgür Filistin için" sloganıyla yaptığı çağrı sonrasınca cuma namazı sonrasında Dede Korkut Parkı'nda binlerce vatandaş kılınan gıyabi cenaze namazında Gazze ve Filistin'de hayatını kaybedenler için saf tuttu, dualar etti. 

Sivillere yönelik saldırıları kınayan Eskişehirli vatandaşlar İsrail’e tepki gösterdi. Çok sayıda vatandaş Dede Korkut Parkı’nda kılınan cuma namazına müteakip, saldırılarda hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Gıyabi cenaze namazının ardından hayatını kaybedenler için dualar edilirken, düzenlenen basın açıklaması ile İsrail’e tepki gösterildi, Filistin için destek sloganları atıldı. 

İsrail'in insanlık dışı saldırıları sürüyor... Gazze'de ölen sivillerin sayısı 3 bin 500'ü geçti

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik abluka ve saldırıları devam ediyor. İsrail ordusu, bir taraftan kara harekatına hazırlanırken, öte yandan hava saldırılarını sürdürüyor. Bununla birlikte saldırılar sonucunda Filistin’deki sivil ölümlerin sayısı da artıyor. Yaşanan sivil kayıplar hakkında açıklama yapan Filistin Sağlık Bakanlığı, saldırılar sonucunda 3 bin 500’den fazla vatandaşın hayatını kaybettiğini açıkladı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@