Eskişehir için teyakkuzdalar! Jandarma komandolar sürekli devriye geziyor

Eskişehir için teyakkuzdalar! Jandarma komandolar sürekli devriye geziyor...

HAYAT 06.07.2024, 13:58 06.07.2024, 14:03
Eskişehir için teyakkuzdalar! Jandarma komandolar sürekli devriye geziyor

Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin ormanlık alanlar ve tarım arazilerinde çıkabilecek yangınların önlenmesi amacıyla sürekli devriye gezdikleri,  vatandaşları  bilgilendirici ve bilinçlendirici çalışmalara da imza attıkları belirtildi. 

Komandolar dronlarla birlikte sahada

Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı ekipleri, dron, dürbün ve teknik malzemelerle Eskişehir'in ormanlarında devriye gezerek yangınlara karşı tedbir alıyor.

72 motorlu, 46 yaya devriye ekip 

Komandoların yanı sıra 72 motorlu ve 46 yaya devriye piknik ve mesire alanlarını kontrol ediyor. Yürütülen faaliyetlerde vatandaşların görebileceği noktalara orman yangınlarına karşı alınacak tedbirlerin konu edildiği 300 bilgilendirici afiş asıldı.

Kırsalda tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar başta olmak üzere muhtarlar ve ihtiyar heyeti üyelerinin aralarında bulunduğu 3 bin 400 kişiye kısa mesaj gönderilerek orman yangınlarına karşı alınabilecek tedbirler ulaştırıldı.

Eskişehir İl Jandarma Komutanlığının orman yangınlarının önlenmesi hususunda ilgili kurum ve kuruluşlarla koordineli olarak tedbirler almaya devam edeceği vurgulandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@