Eskişehir Kardeşlik Platformu: Tüm anne ve babalara sesleniyoruz

Eskişehir Kardeşlik Platformu'ndan da Eskişehir Valiliği'nin açık alanlardaki etkinlikleri 15 gün süreyle yasaklama kararı ve sonrasında Eskişehir'de düzenleneceği duyurulan bir festivalin yapılamayacak olmasıyla ilgili bir açıklama geldi...

HAYAT 10.05.2022, 18:04
Eskişehir Kardeşlik Platformu: Tüm anne ve babalara sesleniyoruz

Eskişehir Valiliği'nin açık alanlardaki etkinlikleri 15 gün süreyle yasaklama kararı ve sonrasında Eskişehir'de düzenleneceği duyurulan bir festivalin yapılamayacak olmasıyla ilgili Eskişehir Kardeşlik Platformu'ndan da bir açıklama geldi. 

Platform üyeleri adına açıklamayı Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim Akar yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Mesele kimsenin sanatı, müziği yaşam tarzı değil. Eskişehir'de kimin konseri, kimin sanatı engellenmiş? "

"Son birkaç yıldır Eskişehir'de Söğütönü Mahallesi okullar bölgesi karşısında alkol firmalarının sponsorluğunda, herhangi bir denetimin olmadığı, çadırlarda kızlı erkekli yatılı kalınan, alkol ve uyuşturucu etkisiyle istenmeyen görüntülerin oluştuğu, çevrede yaşayan ve eğitim öğretim gören çocuklarımıza birçok olumsuz örnek teşkil edecek, insan sağlığı açısından da sakıncalı müzik festivali adı altında hoş olmayan görüntüleri maalesef gördük şahit olduk. Mesele kimsenin sanatı, müziği, konseri ya da yaşam tarzı değil. Bugüne kadar Eskişehir'de kimin konseri, kimin sanatı engellenmiş? Eskişehir'de özellikle bahar ve yaz aylarında Porsuk çayı kenarında gençler oturur çalar söyler kendi aralarında eğlenir. Bugüne kadar ne şarkı söyleyene ne gitar çalana ne de onu dinleyen hiçbir gencimize kimsenin bir şey dediğini görmedik duymadık şahit olmadık. Müzik, sanat ve eğlence kendi mecrasında kaldığı sürece kimse yadırgamaz kimse de bir şey diyemez."

"Yanı başında 3 okul bulunan bu bölgede..."

"Şimdi buradan tüm kamuoyuna soruyoruz. Festival adı altında, denetimsiz bir ortamda,  gençlerin günlerce alkol ve uyuşturucu maddelerle zehirlenmesinin, kurulan çadırlarda ne olduğu belirsiz ahlaksız ortamların oluşmasının sanattaki kültürdeki ve müzikteki yeri neresidir? Yanı başında 3 tane okul bulunan bu bölgede zaman mefhumu bulunmadan gençlerimizin akıl ve zihin sağlığını bozacak ahlaki yozlaşmasına sebep olacak bu tür faaliyetler gençlerimize bir şey kazandırmanın ötesinde onlara kötülük yapmak, bu milletin geleceği olan gençlerimizi zehirlemektir."

"Amaç sanat mı? Bu festivalin öznesinin müzik ve sanat olduğunu kim söyleyebilir?"

"Şimdi buradan soruyoruz? Sokak aralarında, yasa dışı yollarla, yasa dışı zamanlarda araba bagajlarında alkol satılan ve şuursuzca alkol tüketilen bu “Festival”in öznesinin “Müzik” ve “Sanat” olduğunu kim söyleyebilir? Amaç “Sanat” mı? Yoksa ana babalarımızın yetiştirirken kendisinden bile sakındığı, eğitimi için bin bir fedakârlık yaptığı ülkemizin geleceği güzelim gençliğimizi alkol, uyuşturucu ve ahlaksızlık batağına sürüklemek mi? Ne yazık ki geçmiş yıllarda gördüğümüz görüntüler bu festivalin gençliğimizin alkol bataklığında zehirlenmesinde bir araç olarak kullanıldığını göstermektedir."

"Buradan tüm anne ve babalara sesleniyoruz"

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti kendi geleceği olan gençlerden mesuldür. Gençliğin akıl ve zihin sağlığını bozacak, onları zehirleyecek, toplum ahlakına mugayir her türlü oluşum ve faaliyet karşısında gençlerimizi korumakla mükelleftir. Buradan tüm anne ve babalara sesleniyoruz. Çocuklarınızın “Festival” adıyla şirin gösterilmeye çalışılan bu ortama girmesine müsaade etmeyiniz. Türk gençliğine sahip çıkmak bizlerin hepimizin tarihi sorumluluğudur. Kamuoyuna saygıyla duyulur."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@