Eskişehir Valiliği, Sözcü'nün haberini yalanladı

Eskişehir Valiliği, Sözcü gazetesinin o haberini yalanladı...

HAYAT 15.11.2021, 16:26 15.11.2021, 16:33
Eskişehir Valiliği, Sözcü'nün haberini yalanladı

Sözcü gazetesinde dün yer alan "Bankamatik memuru" başlıklı haberde, Eskişehir'de Mahmudiye İlçe Devlet Hastanesi Müdürü Erman Atalar'ın, aynı hastanede çalışan  Mahmudiye Kaymakamı Harun Reşit Han'ın paramedik (Acil Tıp Teknikeri) olan eşi Kübra Han hakkında işe gelmemesi nedeniyle tutanak tuttuğu iddia edilmişti. Haberde yine söz konusu tutanağın ardından Erman Atalar'ın da görev yerinden sürüldüğü ileri sürülmüştü. 

Eskişehir Valiliği o iddiaları yalanladı 

Sözcü gazetesinin haberi Cumhuriyet, T24 gibi çeşitli yayın organlarında da yer alırken, Eskişehir Valiliği'nden o haberle ilgili bir açıklama geldi... 

"Herhangi atama veya görevlendirme işlemi yapılmamıştır"

Eskişehir Valiliği'nden yapılan açıklamada, "14 Kasım 2021 tarihinde bazı medya kuruluşlarınca yer verilen "Kaymakamın işe gelmeyen eşi için tutanak hazırlayan hastane müdürü sürüldü." başlıklı haberler gerçeği yansıtmamaktadır. İlgili haberlerde başka bir ilçeye güya sürüldüğü iddia edilen Mahmudiye Devlet Hastanesi Müdürü Erman Atalar ile ilgili herhangi atama ya da görevlendirme işlemi yapılmamıştır" denildi. 

"İşini aksattığına dair bir şikayet bulunmamaktadır"

Eskişehir Valiliği'nden yapılan açıklamada ayrıca, "Mahmudiye Kaymakamının eşi görevli bulunduğu SYDV’da kurumundaki mesaisine düzenli olarak riayet etmekte olup işini aksattığına dair herhangi bir şikayet bulunmamaktadır. Kamuoyuna saygı ile duyulur" ifadelerine yer verildi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@