Frig Vadisi'nde flamingolarla dans

Eber Gölü'nde süzülen flamingolar güzellikleriyle mest etti...

HAYAT 05.05.2022, 13:50 05.05.2022, 15:31
Frig Vadisi'nde flamingolarla dans

İlk olarak, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Eber Gölü'nde konaklayan binlerce flamingonun yani allı turnaların fotoğrafını paylaşarak, “Boşuna gizemli şehir Afyon demiyoruz. Bu şehir gerçekten inanılmaz. Sadece biraz bakmak gerekiyor. Bu resim dün Eber gölünde çekildi. Allı turnalar sanki dans ediyor” dedi.

Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesi sınırlarındaki Eber Gölü'nde konaklayan binlerce allı turnalar, ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

İlçe sınırlarında Emir ile Sultandağları arasındaki 967 metre yükseklikte, 125 kilometrekare alana sahip Eber Gölü, göçmen kuşların önemli uğrak merkezlerinden biri olarak kuş gözlemcileri için önemli bir nokta. Bölgede 146 çeşit kuş türünün barındığı Eber Gölü'nün, her yıl Nisan ve Mayıs aylarında allı turnalar ve pelikanlar konaklıyor.

Vali Çiçek sosyal medyadan yaptığı paylaşımın altını şu notu düştü: “Boşuna gizemli şehir Afyon demiyoruz. Bu şehir gerçekten inanılmaz. Sadece biraz bakmak gerekiyor. Bu resim dün Eber gölünde çekildi. Allı turnalar sanki dans ediyor”

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@