Hamid Yüzügüllü Sivrihisar'ın yeni hedefini açıkladı

Türkiye'nin turizmde en hızlı yükselen ilçelerinden biri haline gelen Sivrihisar'a turist akını sürüyor. Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, "İlçemizi uluslararası arenada tanınan bir turizm merkezi haline getirmek istiyoruz" dedi.

HAYAT 06.11.2023, 09:11 06.11.2023, 09:21
Hamid Yüzügüllü Sivrihisar'ın yeni hedefini açıkladı

Eskişehir’in Sivrihisar ilçesi, son dönemlerde turist akınına uğrayarak Anadolu'nun en gözde destinasyonlarından biri haline geldi. Tarihi ve kültürel zenginlikleriyle dikkat çeken ilçe, birbirinden etkileyici turizm mekanlarıyla misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. 

Nasreddin Hoca'nın memleketi ve TRT'nin sevilen dizisi Gönül Dağı'nın da çekildiği ilçe, son olarak Sivrihisar Ulu Camii'nin UNESCO Dünya Mirası listesine alınmasıyla da adını uluslararası alanda duyurmuştu. 

Tarih ve kültür turizminde başı çekiyor

Nasreddin Hoca Kültür Evi, Sivrihisar Kilim Müzesi, Kurtuluş Müzesi Zaimağa Konağı ve Ermeni Kilisesi gibi önemli turistik noktaları barındıran Sivrihisar, tarih ve kültür tutkunları için adeta bir cennet. Her birinin ayrı değer taşıdığı bu mekanlar, ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatıyor.

"İlçemizi uluslararası arenada tanınan bir turizm merkezi haline getirmek istiyoruz"

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, ilçenin turizm potansiyelini sürdürülebilir kılmak için çalışmalarına devam ediyor. Yüzügüllü, yaptığı açıklamada "Sivrihisar'ın tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olması, burayı eşsiz kılıyor. İlçemizin her köşesi buram buram tarih kokuyor. Bu güzellikleri dünyaya tanıtarak, ilçemizi uluslararası arenada tanınan bir turizm merkezi haline getirmek istiyoruz. Sivrihisar Ulu Camimizin UNESCO Dünya Mirası listesine girmesi ile önemli bir başarı elde ettik. İnsanlar seyahat rotalarını artık Sivrihisar’a çeviriyorlar. Güzel kentimizin ziyaretçi akınına uğramasından dolayı mutluyuz." dedi.

Yöresel lezzetler tanıtılıyor

Sivrihisar, tarih, kültür ve doğa severler için eşsiz bir destinasyon olmanın yanı sıra, geleneksel lezzetleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Yöresel mutfağın en güzel örneklerini sunan restoranlar, misafirlerini lezzet dolu bir yolculuğa çıkarıyor. 

Eskişehir'in ekonomisine de katkısı artıyor

Son yıllarda artan turist sayısı ile ilçe ekonomisi de hızla gelişirken, Eskişehir'in en büyük üçüncü ilçesi olan Sivrihisar'ın Eskişehir ekonomisine katkısı da her geçen gün artıyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@