Hem kurtarıldı, hem de yuvaya kavuştu

Yaralı çoban köpeği Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi tarafından kurtarılıp, sahiplendirildi...

HAYAT 12.09.2021, 23:33
Hem kurtarıldı, hem de yuvaya kavuştu

Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi’ne yaralı halde getirilen çoban köpeği, tamamlanan tedavisinin ardından sahiplendirildi. 

10 Ağustos 2021 tarihinde gelen ihbar üzerine Doğal Yaşam Merkezi ekipleri, yaralı köpeği bulunduğu yerden alarak merkeze getirmişti. Geçen süre zarfında tedavileri yapılan köpek, sağlığına kavuşturuldu. Duyarlılık örneği gösteren Eskişehir Hayvanları Koruma Yaşam Haklarını Savunma ve Yardımlaşma Derneği (Mancahane) Başkanı Nesrin Çiçek de merkeze gelerek sağlığına kavuşturulan köpeği sahiplendi. 

"Sahiplenin"

Bir değerlendirmede bulunan Çiçek, “ Bu canımız yaralı halde bir bölgeye atılmıştı. Hatta basında da yer almıştı. Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi’ndeki arkadaşlarımız, gerekli tedaviyi yaptılar ve hayvanımızı sağlığına kavuşturdular. Bizler de bu canımızı buraya teslim almaya geldik. Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum. Buraya geldiğimizde merkezi gezme fırsatımız da oldu. Bizler de sivil toplum kuruluşları olarak üzerimize düşeni yapacağız. Hep birlikte sokaktaki canlılara sahip çıkılması noktasında çalışmalar yürüteceğiz. Tüm Eskişehir halkına da seslenmek isterim. Çünkü Eskişehir hayvan sever potansiyeli yüksek olan illerden bir tanesi. Kentimizde bakım evleri var ve buraya sokağa terk edilmiş çok özel canlar gelebiliyor. Yani satın almaktan ziyade, duyarlı vatandaşlarımız bakım evlerine gelerek, sahiplenme yapsınlar. Böylelikle hem bakımevlerinin yükünü azaltmış olurlar hem de kimsesiz olan bir cana ömürlük yuva açarlar” dedi. 

Öte yandan sahiplenme konusunda bilgi almak isteyen vatandaşlar, Bursa Çevreyolu 4. kilometrede hizmet veren Doğal Yaşam Merkezi’ne, 0(533) 955 79 04 numaralı telefondan ulaşılabiliyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@