Kütahya'daki hastanede kılık değiştirip bebek kaçırmaya kalktı!

Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bebek ve çocuk kaçırma olaylarına karşı uygulanan tatbikat gerçeğini aratmadı...

HAYAT 14.10.2021, 12:23 14.10.2021, 14:38
Kütahya'daki hastanede kılık değiştirip bebek kaçırmaya kalktı!

Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bebek ve çocuk kaçırma durumlarında kullanılan “Pembe kod” olayları için tatbikat gerçekleştirildi. Tatbikat gerçeğini aratmadı, birebir bir bebek kaçırma olayı kurgulandı... 

Hastane çalışanı kılığına girdi, bebeği kaçırdı 

Senaryo gereği, Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde yatmakta olan yeni doğum yapmış bir annenin bebeği, hastane çalışanı kılığına girmiş bir kişi tarafından kaçırıldı. Kılık değiştiren kişi, elinde içinde bebek varmış gibi görünen kundakla kaçmaya kalktı. 

Pembe Kod çağrısı verildi... Hastane girişleri kapatılıp yakalandı

“Pembe kod” çağrısı verilir verilmez hemen hastane giriş çıkışların kapatılması sonucu bebeği kaçıran kişi hastane güvenlik görevlileri tarafından bebeğe herhangi bir zarar verilmeden yakalandı.

Hastanelerde yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçebilmek için gerçekleştirilen bu tatbikatların öncelikle hastaların ve sağlık çalışanlarının güvenliğinin sağlanmasını amaçladığı ifade edildi.

Hastane yetkilileri, hastaların daha güvenli ortamlarda hizmet görebilmeleri ve acil durumlara hazırlıklı olunması açısından büyük önem taşıyan bu çalışmaların hasta memnuniyetini de beraberinde getirdiğini söyledi. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@