Kütahya Valisi Musa Işın: Kütahya'da olmasına asla müsaade etmeyeceğiz

Kütahya'da vali yardımcıları ve ilçe kaymakamları ile bir araya gelen Vali Musa Işın'dan açıklamalar...

HAYAT 22.08.2023, 14:08 22.08.2023, 14:13
Kütahya Valisi Musa Işın: Kütahya'da olmasına asla müsaade etmeyeceğiz

Kütahya'nın yeni Valisi Musa Işın, göreve hızlı başladı, vali yardımcıları ve ilçe kaymakamlarıyla gerçekleştirdiği değerlendirme toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. 

“Halkı memnun edemezsek muvaffak olamayız”

Vali Musa Işın, ilk toplantısını vali yardımcıları ve kaymakamlarla yaptı. İl merkezi ve ilçelerin genel durumu hakkında bilgiler alan Vali Işın, “Allah’ın rızasına, halkımızın duasına talibiz. Gayemiz, birlikte hizmet üretmek. Kutsal bir mesleğimiz var. Devletimiz, bize itimat etmiş; bize illeri ve ilçeleri teslim etmiş. Biz de bu güvene layık olmak için elimizden gelen gayreti en iyi şekilde göstereceğiz inşallah. Dürüst, güvenilir, adil, mütevazı olacağız, halka tepeden bakmayacağız, haram yemeyeceğiz ve hizmet etmek, üretmek, ihtiyaç sahibi insanlarımıza el uzatmak için gayret göstereceğiz” diye konuştu.

Başarıda en büyük kriterin halkın mutluluğu olduğunun altını çizen Vali Işın, kaymakamlara ilçelerin sorunları ve talepleri ile ilgili 24 saat kendisini arayabileceklerini söyledi. Vali Işın, “Halkı memnun edersek başarılı oluruz. Halkı memnun edemezsek muvaffak olamayız. Bizim hedefimiz, amacımız; insanları sevmek ve onları mutlu etmek. Devletimizin vermiş olduğu imkanlar dahilinde halkımıza hizmet etmekle sorumluyuz. Telefonum 24 saat açık, her zaman arayabilirsiniz” dedi. 


“Halkımız ‘Allah razı olsun, iyi insandı’ diyebiliyorsa biz imtihanı geçmişizdir”


Görevlerin ve makamların gelip geçici olduğunu, önemli olanın geride iyi anılacak bir isim ve hizmetler olduğunu dile getiren Vali Işın, “Yarın bu ilden, ilçeden ayrıldığımız zaman ‘keşke’ deyip arkamıza bakmamalıyız. Bugün, bulunduğumuz yerde, yarın pişmanlık duymayacak şekilde hareket edelim ve bugünün şartlarında ne yapılması gerekiyorsa onu yapalım. Görevden ayrıldığımızda halk arkamızdan ‘Allah razı olsun, iyi insandı’ diyebiliyorsa biz imtihanı geçmişizdir. Bu millet insaflı ve vicdanlı bir millettir, size dua eder. Biz de imkânlarımız nispetinde, insanlarımızı severek hizmet edelim” ifadelerini kullandı.

“Bu şehirde hiç kimse aç yatmayacak, biri aç yatarsa sorumlusu biziz"

İhtiyaç sahibi insanlara yardım etmek için çaba göstereceklerini ifade eden Vali Işın, “Hiç kimse aç yatmayacak. Bir yerde birisi aç yatıyorsa bunun sorumlusu biziz. Çocuğunun eğitim masrafını karşılayamayan her kim varsa onun da sorumlusu biziz, okutacağız. Sağlık hizmetlerini alamıyorum, ilaçlarımı alamıyorum diyen vatandaşımızın sorumluluğu da bize aittir. Ne olursa olsun bu hizmeti de yerine getireceğiz” dedi.

“Dilencilere asla müsaade etmeyeceğiz”

Dilenciliğe kesinlikle izin verilmeyeceğini belirten Vali Işın, dilencilerin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından yardım alıp almadığının tespit edileceğini ve ihtiyaçlarının karşılanacağını ifade etti. 

"Kamu personeli vatandaşlara karşı kırıcı olmamalı"

Kamu personelinin ise vatandaşlara karşı kırıcı olmaması gerektiğini belirten Vali Işın, vatandaşların taleplerinin yerine getirilemediği durumlarda bile anlayışlı ve güler yüzlü bir şekilde açıklama yapılması gerektiğini söyledi ve “Biz, vatandaşımıza hizmet için varız” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@