Kütahyalı milli sporcumuz dünya evine girdi

Kütahyalı eski milli atletin mutlu günü, dünya evine girdi...

HAYAT 07.08.2023, 13:29 07.08.2023, 13:38
Kütahyalı milli sporcumuz dünya evine girdi

Kütahyalı eski milli atlet Halil Akkaş, Gizem Yılmaz ile dünya evine girdi.

Çiftin nikahını kıyan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Belediyenin geleneği haline gelen ve evlenen çiftlere hediyesi olan Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim’i genç çifte hediye etti.

Spor ve siyaset dünyasından birçok ismin katıldığı törende kıyılacak nikahın Gizem ve Halil çiftine, ailelerine ve aziz Türk milletine hayırlar getirmesini dileyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Rabbim’in gençlerimizin ömürleri boyunca karşılıklı sevgiyi, saygıyı, sadakati ve sabrı hiç eksik etmemesini diliyorum. Gençlerimizin yolları ve bahtları açık olsun. Bir yastıkta ihtiyar, iki cihanda bahtiyar olsunlar” diyerek nikah akdini gerçekleştirdi.
Başkan Işık, “Göreve geldiğimiz günden bu yana yaklaşık 7 bin 500’e yakın nikah kıydık. Bu gençlerimizin tamamına ve talep eden gençlerimize bu kutuyu hediye ettik. Çünkü bunun iki nedeni vardı. Birincisi gençlerimiz arasında ayrım yapmamış olalım, ikincisi ve daha da önemlisi bu hediye kutumuzun içerisinde iki önemli kutsal emanetimiz var. Birisi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim, dinimizin her türlü emir ve tavsiyelerinin yer aldığı, ikincisi de uğruna binlerce şehidimizi verdiğimiz Türkiye Cumhuriyeti devletimizin bağımsızlık sembolü olan ay yıldızlı Türk bayrağımız. Evinizin en güzel köşesinde saklayın. Birlikte kullanın, kullandıkça bizleri, bu özel gününüzü ve bu özel günde sizleri yalnız bırakmayan kıymetli misafirlerimizi hatırlayın. Son günlerde üzülerek ifade etmek istiyorum ki yine Kütahyamız adına bazı sosyal medya organları, Kütahya Belediyesinin içerisinde yanlış ifadelerin yer aldığı bir kitap dağıttığını yaymaya başladılar. İlk günden bugüne sadece içerisinde Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı olan hediye kutusunu dağıttık. Kütahya Belediyemizle hiçbir ilgisi yoktur, geçmişte olabilir ama bugüne kadar 7 bin 500 çiftimize verdiğimiz ve bundan sonra da görev süremiz boyunca vereceğimiz bu kutsal hediyeyi de saklayınız. Bu hediyenin de sorumlusu Halil kardeşimiz ve kızımız olsun. Bir kez daha ailelerimize ve genç çiftimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Kıyılan nikahın ardından Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, aile cüzdanını Gizem Yılmaz’a teslim etti.

Rekortmen milli atletimiz... Halil Akkaş kimdir?

1983 Kütahya doğumlu Akkaş, sporculuk kariyerinde 16 yıl boyunca milli formayı sırtından çıkarmazken, 4 Universiade şampiyonluğu, bir Avrupa Salon üçüncülüğü, iki kez dünya dördüncülüğü, bir Avrupa 10,000 Metre Kupası ikinciliği, bir Akdeniz Oyunları üçüncülüğü gibi bir çok başarıya imza attı. Akkaş, ayrıca 1 mil, 2000 metre, 3000 metre, 3000m engelli, 1500 metre salon, 3000 metre salon ve 5000 metre salonda toplam 26 kez Türkiye rekoru kırdı. Üç ayrı Olimpiyat'ta forma giyen Halil Akkaş, Rio 2016 sonrasında aktif atletizm kariyerini sonlandırdı. Türkiye Atletizm Federasyonu'nda Fahrettin Yıldız'ın görevinden ayrılmasıyla boşalan genel sekreterlik görevine eski milli atletimiz Halil Akkaş getirildi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@