Peş peşe korkutan depremler! Konya, İzmir, Erzurum...

Peş peşe korkutan depremler! Konya 5.0, İzmir 3.9 ve Erzurum 4.1 büyüklüğünde depremlerle sallandı...

HAYAT 01.08.2023, 22:03 03.08.2023, 16:04
Peş peşe korkutan depremler! Konya, İzmir, Erzurum...

Konya, İzmir ve Erzurum'da peş peşe korkutan depremler meydana geldi. AFAD verilerine göre, Konya'nın Selçuklu ilçesinde 5.0, İzmir'in Buca ilçesinde 3.9 ve son olarak Erzurum'un Narman ilçesinde 4.1 büyüklüğünde depremler meydana geldi.

İlk belirlemelere göre depremlerde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı belirtildi. 

Konya 5.0 ile sallandı!

Konya’da 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde herhangi bir olumsuz yaşanmadı, bazı binaların üst katlarında bulunan vatandalar korkudan dışarı çıktı.

Saat 18.06 sıralarında Konya ve çevresinde hissedilen deprem sonrası, bazı binaların üst katlarında sarsılan bazı vatandaşlar dışarı çıktı. Sokakta çoğu vatandaşın hissetmediği depremle ilgili AFAD’dan yapılan açıklamada, Selçuklu ilçesinde 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi. Deprem sırasında bulundukları iş merkezinin 5. katındaki ofislerinden aşağıya inen Gülşen Çopur, “Deprem anında ofisteydik. Önce kaçamadık, işlerimiz vardı onları mecbur bitirmemiz gerekiyordu. Çünkü tam ofisten çıkış saatimize denk geldi. Masaların yanlarına çömeldik, bir süre öyle bekledik ama uzun sürdü. Uzun sürdüğü içinde epey korktuk.” dedi.
İş merkezinin 1. katında depreme yakalanan Erkan Söylemez, “Sarsıntı oldu. Daha önce Marmara Gölcük depremini yaşamış biri olarak bu tarz küçük depremlerin her zaman olacağını bilmemiz lazım.” diye konuştu.

Konya Valiliğinden depremle ilgili yapılan açıklama ise şöyle denildi:
“İlimiz Selçuklu ilçesinde saat 18.06 sıralarında 5.0 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş olup, herhangi bir olumsuz ihbar ulaşmamıştır. Saha taraması devam etmektedir. Geçmiş olsun.”

İzmir'de Buca merkezli 3.9 büyüklüğünde deprem

İzmir'in Buca ilçesinde 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD’tan alınan bilgilere göre, saat 18.36'da yerin 7.69 kilometre derinliğinde 3.9 büyüklüğünde bir deprem oldu. Depremde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

Erzurum'da da 4.1 büyüklüğünde deprem

Erzurum’un Narman ilçesinde 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

AFAD’ın açıkladığı verilere göre, Erzurum’un Narman ilçesinde 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin saati 21.37 olarak kaydedilirken derinliği ise 9.56 kilometre olarak ölçüldü.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@