Polatkan Ailesi'nin acı günü... Cenazeye onlar da katıldı

Merhum Maliye Bakanı ve Eskişehir Milletvekili Hasan Polatkan'ın eşi Mutahharre Polatkan son yolculuğuna uğurlandı... Cenaze törenine o isimler de katıldı.

HAYAT 17.04.2021, 14:10
Polatkan Ailesi'nin acı günü... Cenazeye onlar da katıldı

1960 darbesinde idam edilen demokrasi şehidi, merhum Maliye Bakanı ve Eskişehir Milletvekili Hasan Polatkan’ın eşi Mutahharre Polatkan İstanbul'da Zincirlikuyu Mezarlığı'nda kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve TBMM eski başkanlarından Hüsamettin Cindoruk da katıldı.

Demokrat Parti hükumetlerinde 1950-1960 yılları arası görev yapan, 27 Mayıs 1960 darbesinin ardından idam edilen Maliye eski bakanlarından Hasan Polatkan’ın eşi Mutahhare Polatkan 101 yaşında dün sabaha karşı Antalya'nın Alanya ilçesinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Polatkan’ın cenazesi defnedilmek üzere Antalya’dan İstanbul’a getirildi.Süleyman Soylu ve Hüsamettin Cindoruk da katıldı

Mutahhare Polatkan için saat 11.00’da Zincirlikuyu Mezarlığı'nda cenaze namazı kılındı. Cenazeye, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir dönem TBMM Başkanlığı da yapan eski siyasetçi ve hukukçu Hüsamettin Cindoruk, Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda ile aile yakınları katıldı. Polatkan’ın cenazesi kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığına defnedildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mutahhare Polatkan’ın kızı Nilgün Atlı’nın yanına gelerek taziye dileklerini iletti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@