Porsuk Çayı'nda ceset bulundu

Eskişehir’de kayıp olarak aranan 4 kişi için başlatılan çalışmalar sırasında bir kişinin cesedi bulundu. Cesedin kimliğinin otopsi sonucunda netleşeceği belirtildi.

HAYAT 07.09.2021, 12:52 07.09.2021, 16:17

Eskişehir’de kayıp olarak aranan 4 kişi için başlatılan çalışmalar sırasında bir kişinin cesedine köprü altında ulaşıldı. 

Eskişehir’de farklı zamanlarda kaybolan 4 kişiyi arama çalışmaları için Porsuk Çayı’nın suyu kesildi. Suyun kesilmesinin ardından Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD), Arama Kurtar Derneği (AKUT), Dorlion Arama Kurtarma (DAK) ve Odunpazarı Belediyesi Arama Kurtarma (OBAK) ekipleri su içinde arama çalışmalarını yoğunlaştırdı. Bir ceset Porsuk Çayı’nın geçtiği köprünün altında bulundu.

Kayıp olan "Recep Yıldız" olduğu iddiası var 

Köprü altında ekipler tarafından bulunan vatandaşın Eskişehir’de ‘Seviyorum’ kelimesi ile tanınan ve halk arasında ‘Recep Dayı’ olarak da anılan Recep Yıldız olduğu da iddialar arasında yer aldı.

Yaklaşık 9 aydır kayıp olarak arandığı belirtilen Yıldız’ın merkezde bulunan köprülerin altında uyuduğu belirtildi.  Recep Yıldız, 2016 yılında yine Porsuk Çayına düşmüş ve çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarılmıştı. Ardından hastanede tedavileri süren Yıldız, iyileşmesinin ardından yeniden sokaklara dönmüştü. Öte yandan, ekipler su üzerinde farklı zamanlarda kaybolan diğer 3 vatandaşı arama çalışmaları sürdürüyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@