Şehidimiz var! Konya'ya şehit ateşi düştü

Pençe-Kilit operasyon bölgesinden acı haber! Konya'ya şehit ateşi düştü...

HAYAT 13.10.2023, 13:05
Şehidimiz var! Konya'ya şehit ateşi düştü

Pençe-Kilit operasyon bölgesinde terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz atışı sonucu şehit olan Konyalı Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Musa Esat Kaya'nın ailesine acı haber ulaştı.

Pençe-Kilit operasyon bölgesinde terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz atışı sonucu Konyalı Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Musa Esat Kaya şehit oldu. Musa Esat Kaya'nın Konya’nın merkez Selçuklu ilçesinde bulunan ailesine acı haber yetkililer tarafından verildi.

Acı haberin ardından şehit evine Türk Bayrağı asıldı. 3 kardeş olan Musa Esat Kaya'nın 3 yıl önce evlendiği, 2 yaşında oğlu olduğu öğrenildi. Şehit Kaya'nın cenazesi ikindi namazını müteakip Konya Şehitliğine defnedilecek.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, "Pençe-Kilit operasyon bölgesinde bir üs bölgemize 12 Ekim 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan taciz atışı sonucu Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Musa Esat Kaya şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@