Şehidimiz ve yaralılar Türkiye'ye getirildi

Suriye'de şehit olan özel harekat polisi ve yaralı 3 polis Türkiye'ye getirildi...

HAYAT 10.10.2021, 21:19 10.10.2021, 21:42
Şehidimiz ve yaralılar Türkiye'ye getirildi

Suriye’nin Mera kasabasında PKK/YPG’li teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan bir özel harekat polisi ile yaralanan 3 polis Türkiye’ye getirildi.

Bugün akşamüzeri devriye görevini yapan polis özel harekat timinin bulunduğu zırhlı araca Suriye’nin Mera kasabasında PKK/YPG’li teröristler tarafından roketli saldırı düzenlendi. Saldırıda bir polis özel harekat şehit olurken, 3 polis ise yaralandı. Şehit ve yaralılar, olay yerinden tahliye edilerek, Kilis’in Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan Türkiye’ye getirildi. Yaralı polisler, Kilis Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Kilis Valisi Recep Soytürk, hastaneye gelerek yarılıların durumları hakkında bilgi aldı.

İçişleri bakanlığı konu ile ilgili açıklama yaptı

İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada; "Fırat Kalkanı Harekat Bölgesi Azez’de zırhlı araca PKK/PYD terör örgütü tarafından Tel Rıfat Bölgesi’nden güdümlü füze ile yapılan saldırı sonucunda; Suriye Görev Gücü'nde görevli 1 Özel Harekat polisimiz şehit olmuş, 1’i ağır olmak üzere 3 Özel Harekat polisimiz yaralanmıştır. Şehidimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@