Şehit annesinden Büyükerşen'e sitem: Beni neden aramadı?

Eskişehirli şehidimiz Mevlüt Kahveci'nin annesinden Büyükerşen'e sitem: "Süleyman Soylu hep destek oldu, evine randevusuz gittim. Cumhurbaşkanımız hep destek oldu, aradı. Yılmaz Büyükerşen neden aramadı?"

HAYAT 18.02.2021, 16:21
Şehit annesinden Büyükerşen'e sitem: Beni neden aramadı?

Irak'ın Kuzey Bölgesinde bulunan Gara’da şehit edilen 13 şehidimizden biri olan Eskişehirli Jandarma Uzman Çavuş Mevlüt Kahveci’nin annesi Ayşe Güler, Yılmaz Büyükerşen’in kendisini aramadığını söyleyerek sitemde bulundu.

Pençe-Kartal 2 Harekât noktasında bulunan Irak’ın Gara bölgesinde PKK’lı teröristler tarafından 2016 yılında kaçırılan ve şehit edilen 13 şehidimizden biri olan Jandarma Uzman Çavuş Mevlüt Kahveci’nin annesi Ayşe Güler, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Özgür Özel ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’den bu süreçte destek göremediğini söyledi. 

Acılı şehit annesi, "Oğlum sakin bilgili güzel bir çocuktu ama hep şehit olacağım diyordu. Vatanı seven bir çocuktu, Hakkâri’ye gitme dedim gideceğim dedi herkes şehit oluyor ben de olacağım dedi. Devletine düşkün bir çocuktu. Ben İstanbul’da yaşıyorum, oğlum yanımda büyüdü, yetişti. Hakkâri Çukurca da görev yapıyordu. Orada sınava giderken yolunu kesip kaçırıyorlar. 21 Eylül 2016 saat 10.00’da kaçırdılar” diye konuştu.

“Neden biri de halimi sormadı"
CHP ve İYİ Parti’ye de gittiğini ve yardım istediğini söyleyen Ayşe Güler, “Benim oğlumu PKK kaçırdı. O zamandan beri Cumhurbaşkanı olsun, Süleyman Soylu olsun, İçişleri Bakanı Yardımcısı Mehmet Ersoy hep bana destek oldular. Ben kaçırıldığından beri Kılıçdaroğlu’nun da kapısına gittim, CHP, İYİ Parti hepsinin kapısına gidip yalvardım. Biri de neden basına çıkarmadı. Cumhurbaşkanı beni aradı başsağlığı diledi, tabii arayacak, onlar niye başsağlığı dilemedi. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı beni neden aramadı. Şehit onun şehidi, neden aramadı? Benim çocuğumu Cumhurbaşkanı değil, devlet değil, PKK öldürdü. Onlar askerine vurmaz, ben buna inanmıyorum. Özgür Özel var, Kılıçdaroğlu var, kaç defa randevu aldım neden biri de bana cevap vermedi? Neden biri de halimi sormadı? Şimdi çıktılar benim hakkımda prim yapıyor diyorlar. Cumhurbaşkanı beni aradı, güzelce baş sağlığı diledi. Bu suç mu?” dedi. 

“Büyükerşen beni neden aramadı”
Eskişehir
 Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in oğlunun kaçırıldığı süreçte kendisine destek olmadığını ve hiç aramadığını söyleyen Güler, “Ben 1 haftadır Eskişehir’deyim, neden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen beni aramadı. Koskoca Büyükerşen, beni niye aramıyor? Benim askerim onu sınırda koruyordu. O burada gezerken benim oğlum orada kurşuna dizildi. Beni neden aramadı?” diye konuştu.

“Süleyman Soylu’nun evine randevusuz girdim”
Süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisine çok destek olduğunu söyleyen Ayşe Güler, “Cumhurbaşkanı bize iyilik yaptı kötülük değil. Benim özürlü çocuğumun sırtında montu yoktu, yiyeceği yoktu. Süleyman Soylu bana destek oldu o durumdayken. Ben Soylu’nun evine randevusuz gittim girdim” diye konuştu.

Yorumlar (1)
kenan 2 hafta önce
adamı bir rahat bırakmadınız ya.. belediyeye bile uğrayacak vakti yok. Bir de annemizi mi arayacak. Yıkılmadan önce tarla üstündeki kaçak villasında son günlerinde rahat bırakın.. tepebaşı belediyesi teknik şartlara uymayınca yıkmayacak mı zaten? Tarla da teknik şartta malum.. TARLA olması..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@