Şehit işçiler gözyaşlarıyla uğurlandı

Bingöl'de PKK'nın kalleş saldırısında şehit olan işçiler düzenlenen törenle son yolculuklarına uğurlandı.

HAYAT 02.10.2021, 23:30 02.10.2021, 23:50
Şehit işçiler gözyaşlarıyla uğurlandı

Bingöl'ün Genç ilçesinde elektrik arızasına giden ekip aracına teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan 2 işçi düzenlenen törenin ardından son yolcuğuna uğurlandı.

Bingöl'ün Genç ilçesi Yolaçtı köyünde yaşanan elektrik arızasını gidermek için giden Fırat Aksa Elektrik Hizmetleri A.Ş'ye ait aracın geçişi sırasında bölücü terör örgütü mensuplarınca yola tuzaklanan uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcı patlatıldı. Patlama sonucu, Emrullah Anşin (41) ve Ömer Faruk Kaya (31) isimli işçiler şehit oldu.
Şehitler için Anşin ve Kaya için bugün Hükümet Konağı önünde tören düzenlendi. Törene, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Bingöl Vali Vekili Fatih Kaya, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, ailesi ve vatandaşlar katıldı.

Düzenlenen tören ve kılınan cenaze namazının ardından Emrullah Anşin, Şeyh Ahmet Mezarlığına, Ömer Faruk Kaya ise Şehir Mezarlığına defnedildi.

Emrullah Anşin 4 çocuk babası, Ömer Faruk Kaya yeni evliydi 

Şehit olan işçilerden Emrullah Anşin’in 4 çocuğu bulunurken, diğer şehit Ömer Faruk Kaya’nın da Haziran 2021’de dünya evine girdiği öğrenildi.

Bölgede geniş çaplı operasyon sürüyor

Güvenlik güçlerince bölgede bölücü terör örgütüne yönelik geniş çaplı operasyon başlatıldığı bildirildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@