Sivrihisar'ın reytingi artıyor

Gönül Dağı dizisinin Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde çekilmesi Sivrihisar'a olan ilgiyi daha da artırıyor, ilçe ziyaretçi akınına uğruyor.

HAYAT 04.09.2023, 08:59 04.09.2023, 09:03
Sivrihisar'ın reytingi artıyor

Gönül Dağı dizisinin Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde çekilmesi bölgeye olan ilginin artmasına neden oldu.

Türkiye'nin tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ünlü olan ilçesi Sivrihisar, hem yerli hem de yabancı turistlerin sıkça tercih ettiği bir yer haline geldi. Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü'nün hayata geçirdiği başarılı projelerin yanı sıra, son yıllarda reyting rekorları kıran Gönül Dağı adlı televizyon dizisinin Sivrihisar'da çekilmesi ilçeye olan ilginin artmasına neden oldu. Zengin tarihi mirası ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken Sivrihisar, "Gönül Dağı" dizisinin bu güzelliklere katkısıyla daha da popüler hale geldi. Dizinin dördüncü sezonunun çekimleri de Sivrihisar’da başladı. Çekimlerin yapıldığı mekanlar arasında özellikle Selçuklu dönemine ait olan Ulu Camii gibi tarihi yapılar büyük bir ilgi odağı haline geldi. Sivrihisar, tarihi yapıları ve kültürel değerleriyle tarih meraklılarının ilgisini topluyor.

"Gönül Dağı dizi ile daha da geniş kitlelere ulaştık"

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Gönül Dağı dizisinin ilçenin doğal ve kültürel güzelliklerini daha fazla kişiye tanıttığına değinerek, "Sivrihisar köklü mazisi ile yurt içinden ve yurt dışından gelen turistlerin dikkatlerini çeken bir kentti. Gönül Dağı dizisi ile kentimizin tanıtımı daha da daha geniş bir kitleye ulaştı. Diziyi severek takip eden izleyenler âdeta Sivrihisar'ın büyüsüne kapıldı. Turistlerimizin tarihi kentimize yoğun ilgisi bizleri mutlu etmektedir. Restorasyon, sokak sağlıklaştırma ve üst yapı hizmetlerine ek olarak, gezilebilecek kültürel mekanların sayısını arttırmak gibi hizmetlerimizle yerel halkımızın ve turistlerimizin memnuniyetini en üst düzeyde tutmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@