TEBEV 65 yaş üstünün yanında

TEBEV 65 yaş üstü kimsesiz vatandaşlara, sağlık kontrollerinden market ve eczane alışverişine kadar çok sayıda hizmet sağlıyor...

HAYAT 24.03.2021, 14:27 24.03.2021, 16:34
TEBEV 65 yaş üstünün yanında

Tepebaşı Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik hayata geçirdiği Tepebaşı Belediyesi Evde Bakım Hizmetleri TEBEV, Mart 2012’den bu yana vatandaşlara uzanan bir dost eli olmayı sürdürüyor.

TEBEV ekipleri tarafından evde verilen sağlık hizmetleri kapsamında tansiyon, ateş, şeker ölçümleri yapılırken tıbbi malzeme desteği de sağlanıyor. Ekipler ayrıca deneyimli yurttaşların kullandıkları ilaçların takibi, sağlık durumları ve dikkat edilmesi gereken konuları hakkında da bilgilendirmede bulunuyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren TEBEV, eczane ve market alışverişine kadar pek çok hizmet veriyor.

TEBEV görevlileri ayrıca vatandaşların ihtiyaç ve taleplerini de dinleyerek resmi kurumlardaki işlemlerini takip ediyor. TEBEV’in hizmetlerinden 65 yaş üstü yaşlılar, tedaviye yönlendirilmesi gereken mağdur hastalar, yalnız yaşayıp kendi bakımını sağlayamayanlar, yatalak durumda olanlar, evde sağlık bakımına ihtiyaç duyan hastalar, sosyal güvencesi bulunmayanlar ve sağlık hizmetine ulaşamayan vatandaşlar yararlanabiliyor.

TEBEV bünyesindeki vatandaşlar aldıkları hizmetlerden duydukları memnuniyetini dile getirerek, Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkürlerini iletiyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlar, TEBEV hizmetleri hakkında her türlü soru, görüş ve taleplerini 444

44 26 numaralı Mavi Masa hattından yetkililere ulaştırabiliyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@