Tepebaşı Belediyesi anket başlattı... Kimin ismi verilsin?

Tepebaşı Belediyesi o parkın ismi için anket başlattı... Ankette dört isim var... Parka kimin ismi verilsin?

HAYAT 02.01.2021, 10:38 02.01.2021, 16:48
Tepebaşı Belediyesi anket başlattı... Kimin ismi verilsin?

Tepebaşı Belediyesi, devraldığı Tepebaşı Havacılık Parkı ve Teknoloji Müzesi'ne isim vermek için sosyal medya üzerinden, twitter sayfasından bir anket başlattı, parka kimin isminin verilmesini istediklerini Eskişehirlilere sordu. 

Tepebaşı Belediyesi, yaptığı açıklamada, Anadolu Üniversitesi'nden devraldığı Havacılık Parkı'nı cazibe merkezi haline getirmek için çalışmalar yapılacağını açıklamıştı. 

Tepebaşı Belediyesi'nin "Adını sen koy" sloganı ile duyurduğu ankette, Türkiye'nin havacılık ve ulaşım tarihindeki dört önemli ismi gündeme getirilerek Eskişehirlilere parka kimin adının verilmesini istedikleri soruldu. 

Ankette dört isim soruldu

Anketteki şıklarda Türkiye'nin ilk uçak tasarımcısı ve üreticisi Vecihi Hürkuş, Kıbrıs Barış Harekatı şehitlerimizden Pilot Yüzbaşı Cengiz Topel, Türkiye'nin ilk kadın pilotlarından ve dünyanın ilk kadın savaş pilotu olan Sabiha Gökçen ve Devlet Demiryolları'nın kurucusu ve ilk müdürü Behiç Erkin yer aldı. 

Aralık 2020’de Tepebaşı Belediyesine devri gerçekleşen alanın daha etkin biçimde kullanılması, kent halkının yanı sıra Eskişehir’e dışardan gelen vatandaşların da parkı ziyaret edebilmeleri adına önemli çalışmalar gerçekleştirilecek. Öte yandan parkın yeni adının ne olacağını da Eskişehirliler belirleyecek. Tepebaşı Belediyesinin Twitter üzerinden başlattığı anket ile parkın yeni adını kent halkı seçecek. “Adını sen koy” sloganı ile başlatılan ankette, yaşamları boyunca ülkemize büyük emekler vermiş dört kıymetli isim arasından seçim yapılabiliyor. Bu isimler arasında Vecihi Hürkuş, Cengiz Topel, Sabiha Gökçen ve Behiç Erkin yer alıyor.

Havacılık Parkı ve Teknoloji Müzesi’nin varlığını gelecekte de sürdürmesinin, genç nesillere havacılığı sevdirilebilmek adına önemli katkılar sunacağını belirten belediye yetkilileri, alanın Tepebaşı’na yakışır şekilde düzenleneceğini kaydetti. Parkın Eskişehir’in havacılık sektöründeki geçmişini ve yerini vurgulayıcı özellikleri korunurken, şehrimizin cazibe merkezlerinden biri olmasını sağlayacak çalışmalar gerçekleştirilecek.

Tepebaşı Belediyesinin kurumsal Twitter hesabı @tepebasibeltr üzerinden yayınlanan ankettüm Eskişehirlilerin katılımına açık olarak devam ediyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@