Tepebaşı Belediyesi ne kadar arttığını açıkladı!

Eskişehir'de Tepebaşı Belediyesi'nden açıklama... Tepebaşı'nda kişi başına ne kadar düşüyor, ne düzeye ulaştı?

HAYAT 13.08.2023, 11:25 13.08.2023, 11:33
Tepebaşı Belediyesi ne kadar arttığını açıkladı!

Eskişehir'de Tepebaşı Belediyesi, kent yaşamı içinde önemli bir yer tutan parklar ve yeşil alanlar konusunda bir açıklama yaptı.

Açıklamada, İlçedeki 563 parkın yanı sıra yeşil alanlar ile kişi başına düşen yeşil alan miktarının 12,55 metrekareye çıktığı açıklandı. 

Tepebaşı Belediyesi'nen yapılan açıklamada, yapılan park düzenlemeleri, yenileme, yapım ve onarım çalışmaları ilçenin çehresinin değiştiği ifade edildi. 

Tepebaşı Belediyesi, 2022 sonu verilerine göre yetki ve sorumluluğundaki 2 milyon 406 bin 464 metrekarelik 563 park adet alanı ile ilçe sakinleri için sağlıklı ve doğal yaşam alanları sunuyor.

Türkiye ortalamasının üstünde... Kişi başına 12.55 metrekareye ulaştı 

Türkiye genelinde kişi başına düşen yeşil alan miktarı ortalama 8 metrekare iken Tepebaşı’nda kişi başına düşen yeşil alan miktarı 12,55 metrekareye ulaşıyor.

Öte yandan parklarda oluşturulan spor donatıları ile kent halkına, açık havada sağlıklı bir spor ortamı sağlanmış oluyor.

Tepebaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri de kent genelinde park yapım, onarım ve yenileme çalışmalarının aksatılmadan sürdürüleceğini ifade etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@