Tepebaşı'ndaki yarışmada hünerlerini sergilediler... Hepsi birinci oldu

16. Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu'nda Down Sendromlu Gençler Yemek Yarışması renkli görüntülere sahne oldu. Birbirinden leziz yemekler ortaya çıkaran, hem mideleri hem de gönülleri fetheden yarışmacıların hepsi birinci ilan edildi.

HAYAT 11.09.2023, 14:12 11.09.2023, 15:47
Tepebaşı'ndaki yarışmada hünerlerini sergilediler... Hepsi birinci oldu

16. Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu etkinlikleri kapsamında düzenlenen Down Sendromlu Gençler Yemek Yarışması gerçekleşti. Birbirinden lezzetli tabakların ortaya çıktığı yarışmada tüm katılımcılar birinci ilan edildi.

Türkiye Aşçılar Federasyonu’na bağlı Eskişehir Aşçılar Derneği iş birliğinde gerçekleşen yarışmada, 10 down sendromlu bireyin yanı sıra profesyonel aşçılar etkinliğe katıldı.

Ahmet Ataç: Ömrüm boyunca onların iyi olması için çalışacağım

Etkinlikte bir konuşma yapan Ahmet Ataç, “Güzel bir gün geçiriyoruz, çok güzel bir ortamda bir araya geldik. Özel çocuklarımızla 15 yıldır beraberiz. Buradaki amacımız onları hayata katmak, onların sosyalleşmesini sağlamak ve kendi ayakları üzerinde durabilmelerini sağlamak. Bu da başarı ile gerçekleşti. Bütün Türkiye’ye örnek oldu. Bu da benim gururum onurum, çok büyük mutluluk. Bu çocuklarımız çok özel. Ömrüm boyunca da onların iyi olması için çalışacağım” ifadelerini kullandı.

Hem mideleri hem de gönülleri fethettiler 

Yarışmada daha sonra özel çocuklar, şefler ile birlikte yemek yaparak hünerlerini sergiledi. Tavuk ve et yemekleri kategorisinde yemekler yapan yarışmacıları, Başkan Ataç da tezgahlarında ziyaret ederek yemekler hakkında bilgi aldı. Daha sonra Ataç, Tepebaşı Belediyesi Meclis Üyesi Zehra Zeydan, Vega Outlet AVM Müdürü Mustafa Ilıkkan, Türkiye Aşçılar Federasyonuna bağlı Eskişehir Aşçılar Derneği Başkanı Kemal Kaya ve şefler, jüri olarak yemeklerin tadımını yaptı.

Ardından yarışmaya katılan özel bireylerin tamamı birinci ilan edildi. Gençlere madalya ve katılım belgelerinin yanı sıra hediyeleri takdim edildi.

Özel bireyler ve aileleri de Ahmet Ataç’a düzenlenen etkinlikten ötürü teşekkürlerini iletti. Etkinlik, katılımcı çocukların dans ederek eğlenmesi ile sona erdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@