banner4

Tepebaşı'nın yeni etkinliği Saraç ile başladı

Tepebaşı Belediyesi tarafından yeni bir etkinlik olarak başlatılan Şehir Konuşmaları'nın ilk konuğu EOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Metin Saraç oldu.

HAYAT 29.04.2021, 14:55
Tepebaşı'nın yeni etkinliği Saraç ile başladı

Tepebaşı Belediyesi, gerçekleştirdiği programlar ile vatandaşlar için online etkinlikler oluşturmaya devam ediyor. Eğitimci Yazar Gencer Aytüre’nin hazırlayıp sunduğu Şehir Konuşmaları programı da online olarak Eskişehirliler ile buluşacak. Tepebaşı Belediyesi’nin Youtube kanalından yayınlanan Şehir Konuşmaları programında Aytüre’nin ilk konuğu ise Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Metin Saraç oldu.

Programda Aytüre ve Saraç; hayat ve sosyal yaşam, iş dünyası, çalışma hayatı, kent yaşamı ve kültürel konular üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Saraç: Parayı asla birinci plana koymayın

Aynı zamanda boyPlast A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı da olan Saraç, programı izleyecek gençlere de çalışma hayatı için tavsiyelerde bulunarak, “Dürüst çalıştığımız zaman başarılı olma yolunun açık olduğunu görüyoruz. Bu sistemde köyden çıkıp cumhurbaşkanı olabiliyorsunuz. Evet, zorluklar var. Kimisi babadan şanslıdır, kimisi şansızdır. Bütün genç arkadaşlarıma, ‘Hayattaki başarı hedefiniz para odaklı olmasın’ derim. Başarıya odaklanın, başarı size para getirecektir. Ama parayı asla birinci plana koymayın” diye konuştu.

“Furkan fabrikamızın maskotu”

Metin Saraç ayrıca boyPlast fabrikasında, Tepebaşı Belediyesi’nin projesi ile istihdam edilen özel birey Furkan Azman’dan da bahsetti. Saraç, “Furkan bizim fabrikanın maskotu, çok özel bir gencimiz. Yıllardır insan kaynaklarına şunu söylüyorum; engelli kadromuzda açığımız olmayacak. İmkanlarımız doğrultusunda fazlasını da koyabilirsiniz. Furkan ile Tepebaşı Belediyesi Engelliler Montaj Atölyesi sayesinde tanıştık ve çalışmaya başladık. Çok büyük çok güzel bir proje” sözlerini kullandı. Çocuklarımızın ailelilerinin mutluluğunu görünce biz de çok mutlu oluyoruz. Fabrikalarda çalışabilecek arkadaşlarımızı kendi bünyemize alıyoruz. Amaç onların o topluma entegre olması. Sabah mutlu olarak işe gelip gidiyor olması bizi çok mutlu ediyor. Ben Furkan’a, ‘Buranın patronu sensin, her şeyi senden sorarım’ diyorum. O da  her sabah gelir, ‘Metin Abi bir sorun yok, işler çok iyi, her şey benden sorulur’ diyor” sözlerini kullandı.

Şehir Konuşmaları programın tamamı, Tepebaşı Belediyesi’nin “tepebasibld” adlı Youtube kanalından izlenebiliyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@