Tüm Bel-Sen Eskişehir Şubesi Başkan adayı Çağdaş Erkayman: Yeni yönetimimizle hayata geçireceğiz

Tüm Bel-Sen Eskişehir Şubesi Başkan adayı Çağdaş Erkayman: Yeni pırıl pırıl yönetimimizle hayata geçireceğiz...

HAYAT 07.09.2023, 14:54 07.09.2023, 15:01
Tüm Bel-Sen Eskişehir Şubesi Başkan adayı Çağdaş Erkayman: Yeni yönetimimizle hayata geçireceğiz

Tüm Bel-Sen Eskişehir Şubesi Kongresi öncesinde başkan adaylığını açıklayan Çağdaş Erkayman, seçildiğinde yapacakları ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Erkayman yaptığı açıklamada, "Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyelerimiz ve Eski Genel Müdürlüğü’nde çalışan değerli Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası üyelerimiz ve saygıdeğer memur çalışma arkadaşlarım. Tüm Bel-Sen 12. Genel Kurul Seçiminde Eskişehir Tüm Bel-Sen Şube Başkanlığı için adaylığımı açıklamış bulunmaktayım. Değerli sendika üyelerimiz seçim sürecinden sonra yeni pırıl pırıl yöntemimizle değerli üyelerimizle ve çalışma arkadaşlarımızla hayata geçirmeye çalışacağımız sendika faaliyetlerimizi aşağıda sıralamış bulunmaktayım" dedi. 

Erkayman, "Sosyal denge tazminatına esas oran artırılmalıdır. Sosyal denge tazminatı ödenebilmesi sınırı ve kısıtlamaların kaldırılması gerekmektedir.  Yönetmelik gereği yemek çıkarılmayan yerlerde yemek ücreti ödenmelidir. Dini bayramlarda ikramiye verilmelidir. Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının açılması mecburi hale getirilmeli ve bir periyoda ve standarda bağlanmalıdır. Yerel yönetim çalışanlarının ikramiye tutarları artırılmalı ve yararlanacakların kapsamı genişletilmelidir. Yerel yönetim çalışanlarının 657 sayılı devlet memurları kanun gereği ceza uygulaması çok iyi şekilde kullanıldığı gibi 657 sayılı devlet memurları kanunda ödül ve performans uygulamasının hayata geçirilmesi gerekmektedir. Yerel yönetim çalışanlarının Büyük yatırım projelerinde çalışanların proje tazminatı alınmasının hayata geçirilmesi gerekmektedir. Yerel yönetimlerde çalışan arkadaşlarımızın belediyenin imkan sağladığı sosyal aktivitelerin bulunduğu (Hayvanat Bahçesi, Müzeler, Opera, Tiyatro, Yüzme Havuzu, Akvaryum vs.) yerlere ücretsiz veya indirimli girilmesinin hayata geçirilmesi gerekmektedir" diye konuştu. 

Erkayman ayrıca, "Zabıta memurlarımız ise yüzlerce kanunun uygulanmasından sorumlu olan kahramanlardır. Bu nedenle şiddet dahil birçok riske maruz kalmasına rağmen, görevi nedeniyle yürüttükleri hukuki süreçlerde belediyelerden gerekli desteğin daha fazla sağlanması gerekmektedir.Bu nedenle zabıta memurlarımızın haklarının geliştirilmesi gereken birçok talebimiz vardır. İtfaiye ve Zabıta memurlarının tazminatları artırılmalıdır. İtfaiye ve Zabıta memurlarımızın yan ödeme kapsamındaki zamları artırılmalıdır. İtfaiye hizmetleri faaliyetleri sırasında Şehid olan veya malul hale gelen itfaiye memurları için de orman personeli gibi nakdi tazminat ödenmelidir.İtfaiye ve Zabıta memurlarımıza ödenen maktu mesai ödemelerindeki kademelendirme yeniden düzenlenmelidir.İtfaiye memurlarımız ülkemizin en riskli işlerini yapan ateş savaşçıları kahramanlarıdır. İtfaiyecilik meslek olarak kabul edilmelidir. Ancak yaptıkları işlere uygun çalışma şartlarına maalesef sahip değiller. Kanun ve Genelge ile verilen ancak Yönetmelikle geri alınan fiili hizmet süresi zammı, yan ödemeleri ve maktu mesai sorunlarına ilişkin haklarında gelişmeler sağlanmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti devletimizin memurlarımızın liyakat esasına göre görevlendirildiği, tüm haklarımızın sağlandığı, özgürce, iş barışı içerisinde çalışma hayatı dileğiyle sevgilerimi saygılarımı sunuyorum" dedi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@