Türkiye şehitlerini uğurladı

Türkiye şehitlerini gözyaşlarıyla uğurladı... Şehitlerimize veda...

HAYAT 12.09.2022, 17:43 12.09.2022, 18:07
Türkiye şehitlerini uğurladı

Türkiye şehitlerini gözyaşlarıyla uğurladı... Hain terör örgütü ile yaşanan çatışmada kaybettiğimiz şehitlerimizi Mersin, Tokat, Niğde ve Osmaneli'de gözyaşlarıyla uğurladık. 

Piyade Uzman Çavuş Harun Yıldırım, memleketi Mersin'de gözyaşları ile son yolculuğuna uğurlandı

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Harun Yıldırım, memleketi Mersin'de göz yaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Yıldırım için merkez Yenişehir ilçesi Muğdat Camii'nde düzenlenen cenaze törenine, Adalet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek, Vali Ali Hamza Pehlivan, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve askeri erkan ile şehit yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bakan Yardımcısı Gürlek ve Vali Pehlivan, şehidin annesi Ayşe Yıldırım ile babası Orhan Yıldırım ve yakınlarına başsağlığı dileyerek acılarına ortak oldular.

Şehidin cenazesi, öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası top arabasına götürülürken, törene katılan kalabalık terörü bir kez daha lanetledi. Şehidin naaşı top arabasında bir süre taşındıktan sonra Akbelen Şehir Mezarlığı'ndaki şehitlikte toprağa verildi.

Piyade Uzman Çavuş Fatih Kalkan Osmaniye'de son yolculuğuna uğurlandı

Irak’ın kuzeyinde icra edilen Pençe-Kilit Operasyonunda bölücü terör örgütü mensuplarınca girilen çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Fatih Kalkan, memleketi Osmaniye’de gözyaşları arasında toprağa verildi.


Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde arama tarama faaliyetleri sırasında bölücü terör örgütü mensuplarınca girilen çatışmada Piyade Uzman Çavuş Fatih Kalkan, şehit oldu. Şehit Piyade Uzman Çavuş Fatih Kalkan’ın Türk bayrağına sarılı tabutu sabah saatlerinde memleketi Osmaniye’ye getirildi.


İkindi saatlerinde Osmaniye Devlet Hastanesi morgundan alınan şehidin cenazesi helallik için Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi’nde bulunan evine götürüldü. Helallik alınmasının ardından tören alanına getirilen Şehit Piyade Uzman Çavuş Fatih Kalkan’ın Türk bayrağına sarılı tabutu askeri manga tarafından cenaze aracından alınarak musalla taşına konuldu. İkindi namazı sonrası kılınan cenaze namazıyla birlikte helallik alınmasının ardından omuzlara alınan şehidin Türk bayraklı tabutu cenaze aracına konuldu. Evli ve 3 aylık Yaren isminde kız çocuğu olduğu öğrenilen Şehit Piyade Uzman Çavuş Fatih Kalkan, Osmaniye Şehitliğinde dualar ve gözyaşları arasında toprağa verildi.


Şehidin babası Yusuf Kalkan, eşi Gül Kalkan ve yakınları gözyaşlarına boğuldu. Şehidin babası Yusuf Kalkan ile şehit eşinin fotoğrafına sarılarak ağlayan Gül Kalkan’ı Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı İsmail Ergüneş, Vali Erdinç Yılmaz ve kent protokolü teselli etti. Şehidin 3 aylık kızı Yaren ise her şeyden habersiz aile yakının kucağında babasının cenaze törenine katıldı.

Piyade Uzman Çavuş Savaş Borlu memleketi Niğde'de son yolculuğuna uğurlandı

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Savaş Borlu memleketi Niğde'deki toprağa verildi.

Şehit Uzman Çavuş Savaş Borlu'nun naaşı, merkeze bağlı Değirmenli beldesinde yaşayan babaevinde helallik alınmasının ardından belde meydanına getirildi. Şehidin annesi Hanife, babası Mustafa ve kardeşi tören sırasında gözyaşlarını tutamadı.

Şehidin cenazesi, ikindi namazına müteakip Niğde Müftüsü Osman Ayas’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından belde mezarlığında toprağa verildi. Törene, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklioglu, Vali Mustafa Koç, AK Parti Niğde Milletvekilleri Yavuz Ergun ve Selim Gültekin, Belediye Başkanı Emrah Özdemir, İl Emniyet Müdürü Adnan Özdemir, İl Jandarma Komutanı Albay Nihat Özkök, Niğde Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ömer Demir, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Piyade Komando Astsubay Kıdemli Çavuş Gökhan Ağıl memleketi Tokat'ta son yolculuğuna uğurlandı

Irak'ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan Piyade Komando Astsubay Kıdemli Çavuş Gökhan Ağıl (24) memleketi Tokat'ın Turhal ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.


Kuzey Irak'ta yürütülen Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 4 asker şehit oldu. Şehitlerden Piyade Komando Astsubay Kıdemlı Çavuş Gökhan Ağıl'ın naaşı memleketi Tokat'ın Turhal ilçesine getirildi. Törene şehidin babası Ziya Ağıl ve annesi Nuran Yıldız ile şehidin kardeşleri katıldı. Şehidin 4'ü öz 4'ü üvey olmak üzere 8 kardeşi olduğu öğrenildi.


Turhal Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene; Tokat Vali Yardımcısı Osman Sarı, milletvekilleri, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 48'inci Piyade Alay Komutanı Piyade Albay Salih Şahintürk, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bahri Bostancı ile ailesi ve yakınları katıldı. İkindi namazını müteakiben şehidin cenazesi Asri mezarlığında toprağa verildi


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@