Yağmur sağ olsun!

Eskişehir'de korona virüsün yapamadığını yağmur yaptı... Cadde ve sokaklar boşaldı, daha önce yer bulunamayan banklar, oturma yerleri boş kaldı

HAYAT 23.03.2021, 14:37 23.03.2021, 14:49
Yağmur sağ olsun!

Korona virüs vakalarının her geçen hafta yükseldiği ve Kovid-19 haritasında kırmızı olan Eskişehir’de vatandaşlar, yapılan uyarılara kulak vermeden dışarı çıkıyordu.

Bazı vatandaşların tedbirsizce davranışı yüzünden Kovid-19 haritasında Eskişehir'in sarı rengi kırmızıya çevrilmişti. Güneş ve sıcak havanın tadını çıkartmak için dışarıya çıkanlar, maske ve sosyal mesafe kurallarına pek de uymayanlar sebebi ile sokaklar, parklar, banklar dolup taşıyordu.

Yetkililer tarafından defalarca yapılan uyarılara rağmen dışarıya adeta akın etmeye devam eden kalabalıklar, bugün sabah saatlerinde başlayan yağmurun ardından evlerine kapandı.

Dolaysıyla hemen hemen her gün yoğun kalabalıkların gözlemlendiği İsmet İnönü, Üniversite, 2 Eylül caddeleri, Hamamyolu, Taşbaşı ve Köprübaşı bölgeleri boş kaldı. Ayrıca daha önce boş yer bulmanın pek de mümkün olmadığı parklar ve Porsuk kenarındaki banklar, Hamamyolu'ndaki oturma yerleri boşaldı.

Her gün metrelerce uzun kuyruk oluşan Büyükşehir Belediyesi İletişim ve Eskart Başvuru Merkezi (BİLEM) önü de bugün yağan yağmurdan nasibini alarak tenhalaştı. Bu durum, “İnsanlar hastalıktan kaçmıyor, yağmurdan kaçıyor” yorumlarına sebep oldu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@