Yakıştı mı Odunpazarı'na! Şehidimizin parkı bu halde!

Eskişehir Odunpazarı'nda belediye hizmetleri ile ilgili şikayetler rekor düzeyde artarken, şehidimiz Yalçın Baykuş'un adının yaşatıldığı parkın da bakımsız bırakılmasına vatandaşlar tepkili...

HAYAT 01.09.2023, 16:57 01.09.2023, 17:08
Yakıştı mı Odunpazarı'na! Şehidimizin parkı bu halde!

Eskişehir Odunpazarı'nda çöplerin düzenli toplanmaması, çöp konteynırlarının yetersizliği ve parkların bakımsız bırakılması gibi Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'a yöelik şikayetler artarak sürerken, Akçağlan Mahallesi'nde şehidimiz Yalçın Baykuş'un adının yaşatılığı parkın bakımsız halde bırakılması da vatandaşlardan tepki topluyor. Odunpazarı Belediyesi'nin sorumluluğunda olan parka bir an önce bakım yapılması isteniyor. 

Şehidimizin adının yaşatıldığı park bu halde mi olmalı! 

Eskişehir'in Odunpazarı ilçesi Akçağlan mahallesi sakinleri, bakımsız halde bulunan Şehit Yalçın Baykuş parkı için çalışma yapılmasını istiyor.
Topçu Sokak’ta bulunan ve mahalle sakinlerinin soluklanma ve çocuklarının oyun oynama noktası olan parkın bakımsızlığı, özellikle oturma yerinin olmaması ve çimlerin bakımsızlığı mahalle sakinleri tepkisine neden oldu. Uzun süredir bakımsız kalan park ve çevresinde yığılan otların biçilmemesi ve parktaki spor aletlerinin duvar boyasıyla gelişi güzel boyanması parkın eski cazibesini kaybetmesine neden oldu.

Parkta çocuk alanın bulunmaması ve parkın bakımsız kalması çevre sakinlerini rahatsız ettiği gibi, bölgede ciddi bir görüntü kirliliği oluşturuyor. Mahalle sakinleri, parkı kendilerinin imkânlarıyla suladıklarını belirti. Vatandaşlar, bu parka bakım yapılması gerektiğini, diğer sorunlarında çözülmesi, çocukları ve kendileri için huzurlu bir alan oluşturulması talebini dile getirerek yetkililere çağrıda bulundu.“Park temizlenmiyor,parkın sulamasını bile biz yapıyoruz"

Mahalle sakinlerinden Ahmet Aydemir, yetkililere çağrıda bulunarak “Parkta hayvan pisliğinden geçilmiyor. Temizlenmesini istiyoruz. Parkımızın güzel gölgeliği var ancak oturulacak yer olmadığı için oturamıyoruz. Yere oturunca da hayvan pislikleri var. Biz nereye oturalım? Mahallede birçok çocuklu aileler var, ama parkta çocuk oyun alanı yok. Parkın sulamasını bile biz kendimiz yapıyoruz. Hortum çekerek suluyoruz. Spor aletlerinin gelişi güzel duvar boyasıyla boyanması da parkı bozdu. Parkımız ciddi bir elden geçmeli, düzgün adam akıllı bakım yapılmalı. Yetkililer kim park ve bahçelere bakıyorsa gelip bakasınlar çözüm bulsunlar” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@