1. YAZARLAR

  2. Soner Yüksel

  3. Hepimizden Büyük
Soner Yüksel

Soner Yüksel

Yazarın Tüm Yazıları >

Hepimizden Büyük

A+A-

 

Erkan Zengin’in Eskişehirspor ile olan sürecini Eskişehir değil de Erkan Zengin tarafını seçerek değerlendirenler bence büyük hata yapıyor.

Erkan Zengin büyük katkılar vermiş, fedakarlıklar yapmış ve gerçekten Eskişehir’de iz bırakmış bir futbolcumuz buna karşı çıkmıyorum. Bu yüzden verdiği emekler, katkılar içinde müteşekkirim.

Kimileri gibi düşman ya da kinli de değilim. Kendisi sevdiğim, saydığım bir isim.

Ancak geçtiğimiz ve bu sezon yaptıkları kadar yapmadıkları ve bazı hal ve hareketlerinin geldiği noktayı kantara koyunca belki de yolları ayırmakta geç bile kalındığını söylemek isterim.

Çünkü ben Eskişehirspor’u tüm isimlerin üstünde seviyorum.

Nasıl Alex Fenerbahçe, Sneijder Galatasaray için çok önemli yıldızlar olmasına rağmen bir yerden sonra sistemi tıkayan isimler oldular ise, Kaptan Erkan Zengin’de o aşamaya gelmişti.

Gelen her hocaya müdahale ettiğini, kadroyu kendi oluşturma çabasını, istedikleri olmaz ise alır başımı giderim tehditlerini bilmiyormuş gibi yapmadık mı?

Para verip almadığı halde, kendisine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, o dönemki yönetim kararıyla hediye edildiği halde para ile satın almış, kulübe destek olmuş şeklindeki haberlere gerçekten öyle gibi sessiz kalmadık mı?

Garanti vererek getirttiği Felix’in ve ne kadar başarılı olduğunu, geçen sene kayınçosu Tarık Çamdal ile saha içinde atıştığı için Ofeodu’nun uzun süre forma giymediğini gözlemlemedik mi?

Hepsini geçtim aldığı para da, almadığı para da süper lig’de bile birçok futbolcunun göremediği rakamlar değil miydi?

Daha da devam eder gideriz ama gerek yok. Erkan Zengin’e teşekkür ederim. Zor zamanlarda katkılar sunmuştur ve birçok yıldız isim gibi gerektiği zaman diliminde yollar ayrılmıştır. Ötesini berisini dile getirerek kulübü zedelemek bence doğru değil ama takdir yine sizlerin.

Bunları istemeye istemeye yazdım zira son günlerde Eskişehirspor için çok kritik bir süreç başlamış olmasına rağmen motive yerine inanç kıran söylemler, dedikodular ve doğru bile olsa konuşulmaması gereken zaman da konuşulmaya çalışılanlar var.

Ne överken ne de söverken süzgeç kullanmıyoruz. Sosyal medyanın bizim gibi düşünmeyen, bizim önerimizi dinlemeyen her noktada silah gibi kullanıldığını düşünüp, bol keseden sorumsuzca sallıyoruz önümüze gelene. Ne başkan ne yönetici ne de futbolcu, teknik ekip bırakıyoruz.

Hayatında 3 kere çıplak gözle maç izlememiş insanlar bile kadro kurma, yönetme, tespit yapma çabasında. İşi ehline, yetkilisine, konu hakkında bilgi sahibi olanlara bırakmıyor.

Hal böyle olunca kaotik, rahatsız edici, bölücü bir yapı ortaya çıkıyor. Bizim için en zararlı, en kötü olan da bu taraflaşma, ikiye bölünme kısmıdır. Yapmayalım ne olur.

Bir de aklıma gelmişken bir davet, bir talepte bulunmak istiyorum. En son kongrede birleştirici rolü üstlenen, şehrin ağabeyi pozisyonunda olan Ali Eldem başta olmak üzere o süreçte birlik, beraberlik havası için çaba harcayanlara açık çağrımdır.

Kongredeki o havayı aslında bugünlerde göstermek, bugünlerde yaşatmak gerektiğine inanıyorum. Bilmiyorum kim ne katkı verdi ne kadar destek oldu inanın haberim yok ama kongrede söz verenler bu sözleri tuttu mu? Gereğini yerine getirdi mi? Bunun denetlemesi de Ali Ağabey’e düşüyor. İnşallah bu biraz bulanan süreçte onlar da misyonunu yerine getirmeye devam eder.

Yönetim de inşallah bu bilgi kirliliğinin önüne geçmek, dedikoduları sonlandırmak adına bir basın toplantısı düzenler de kafalardaki soru işaretleri bir kenara bırakılır. En azından son durumumuz mali açıdan nedir, yeni sezon bizi neler bekliyor ve bu sezon ne yapmalıyız üzerine daha çok ve daha somut bilgilerle kafa yorarız.

Önceki ve Sonraki Yazılar