En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Nabi Avcı bu mesajla andı

Video Haber 03.03.2021, 16:58

Bozkırın ozanlık geleneğinin son temsilcisi Jambıl Jabayev’in doğumunun 175. yıldönümü Kazakistan’da coşkuyla kutlandı, ünlü ozan anıldı.Türk Dünyası Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı ve Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı da Kazakistan'daki anma programına görüntülü katılarak ozanı özel bir mesajla andı. 

Doğumunun 175. yılı Kazakistan'da kutlandı 

Bozkırın ozanlık Geleneğinin Son Temsilcisi Jambıl Jabayev’in doğumunun 175. yıldönümü Kazakistan’da coşkuyla kutlandı, ünlü ozan anıldı. 28 Şubat 2021 Pazar günü ülke genelinde düzenlenen etkinliklerde, Habar Tv, Taraz Tv, Jambıl Tv, Qazaqstan Tv başta olmak üzere çeşitli görsel, yazılı ve dijital medyada Bozkırın Ozanlık Geleneğinin Son Temsilcisi Jambıl Jabayev hayırla yâd edildi.

Prof. Dr. Nabi Avcı da anma programına videolu mesajla katıldı 

Türk Dünyası’nın siyaset, kültür ve sanat alanlarından seçkin isimleri de anma programlarına kutlama mesajlarıyla katıldı. Türk Dünyası Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı ve Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı da görüntülü mesajında Türk Dünyası’nın birleştirici unsuru, insanlığın asırlık çınarı olarak nitelendirdiği Jambıl Jabayev’in masal ve destanlarımız gibi Türk Dünyası’nın ortak değeri olduğunu vurguladı. Prof. Dr. Nabi Avcı, köklerinden güç alan, gelenekle yeniliği birleştiren Jambıl Jabayev’in genç nesillere de ulaştırılması hususunda gayret gösterdiklerini ifade ederek sözlerine son verdi.  

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@