Şengül Adıbelli

Şengül Adıbelli

Yazarın Tüm Yazıları >

NE HAFTAYDI!

A+A-

Geldi çattı malum hafta ortası. Bildiğiniz üzere her hafta bu günlerde bir şeyler anlatmaya çalışıyorum. Ve elime almadan bilgisayarı karar vermiyorum konuya. Ama bu hafta gündem o kadar yoğun ki… ‘’Ne haftaydı be’’ demeden edemiyorum.

*****

4 Nisan ESO seçimleri

Midas Medya olarak seçim alanında baştan sona kadar takip ettik seçimleri. Seçimin sakin geçmesinden ve kazanandan ziyade benim değinmek istediğim nokta bambaşka. Her iki aday ile kısa bir röportaj yaptım, her iki adayın her hareketini adım adım izledim. Gerek mimik gerek konuşma. Asla Nadir Küpeli’ye lafım yok. Ama standartlar üzerinde beyefendilik örneği sergileyen Celalettin Kesikbaş’ı takdir ettim. Seçim öncesi ve sonrası güler yüzünü, pozitif enerjisini kimseden esirgemediği gibi seçim sonucu diğer başkan adayıyla tebrik konuşması yapıp aynı karede yer almayı ihmal etmedi.

Seçime gelecek olursak buram buram memnuniyet kokan bir seçimdi bence.

*****

5 Nisan ESOGÜ

Hala aklım almıyor. Sanırım üzerinde günlerce düşünsem de almayacak. Osmangazi Üniversitesi mezun olduğum okuldur. ‘’Nerede okuyorsun ya da nereden mezunsun?’’ sorusuna Eskişehir dediğimde Anadolu Üniversitesi zannederler bir şeyler anlatmaya kalkarlar ve sonra Osmangazi Üniversitesi diye düzeltirdim. Şimdi Eskişehir dediğimde insanların aklına Osmangazi de gelecek. Tanımayanlar tanıdı üniversitemizi. Gel gör ki nasıl tanıdılar.

*****

7 Nisan ETO seçimleri

Belki oy kullanacak sayısının daha çok olmasından belki de başka sebeplerden bilinmez, cumartesi günü Cumhuriyet Lisesi’nde gerginlik oldukça yüksekti.

Oy kullanmaya başlamadan başlayan o tartışmalar, sandıkları açılmaya başladığında olan o gürültü patırtı, kazanan adayın konuşması sırasında olan aşırı tezahürat... Dediğim gibi belki kalabalık belki başka sebepler bilinmez ama cumartesi günü “Ah ESO’’ demeden edemedim.

*****

11 Nisan Gönen’in İstifası ve Kesikbaş’ın divanı

Yaşanan üzücü olaya kayıtsız kalmayan ESOGÜ Rektörü Hasan Gönen bugün istifasını açıkladı. Kim gelmiş kim gitmiş bilmem ama ah keşke gidenler geri gelse…

Bugün ESO için hareketli bir gün. Yönetim Kurulunu belirleyen ESO birkaç saat içinde de ilk meclis toplantısını gerçekleştirerek Meclis Başkanı ve Meclis Divanını seçecekmiş.

Ee şimdiden hayırlı olsun diyelim bizlerde.

*****

Hoş geldin Hakkı Kutlu

Biraz da bencillik yapıp kendimden bahsedeyim. İlk defa bir köşe yazının içerisinde kendi adımı gördüm ve mutlu oldum. Daha önce Soner Bey bahsetti birçok yerde sözlü olarak ama ilk defa yazılı olarak gördüm.

Bildiğiniz üzere Hakkı Kutlu katıldı bünyemize. Ayağının tozuyla da benden bahsetmiş. Ne büyük gururdur, usta bir gazetecinin köşesin de yer almak.

Ee bu şartlarda müdürüm 2 kişiden 3’e çıktı. Sizi belki müdür sayısı korkutur ama beni öğreneceklerimin kat be kat artması sevindiriyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.