Güney Marmara kimi seçecek? 3. Bölüm Balıkesir

medyamidas.com'dan "Güney Marmara kimi seçecek?" belgeseli 3. bölüm... Balıkesir kimi seçecek?

PROGRAMLAR 01.05.2023, 18:04 01.05.2023, 19:21

medyamidas.com'dan "Güney Marmara kimi seçecek?" belgeseli 3. bölüm... Balıkesir kimi seçecek?

Balıkesir, Bursa, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Afyonkarahisar'ı ele aldığımız belgeselin ilk bölümünde Eskişehir ve Bilecik'i, ikinci bölümünde Afyonkarahisar ve Kütahya'yı ele almıştık.

Üçüncü bölümde Balıkesir'de 14 Mayıs seçimleri öncesi siyasi dengeler ve tercihleri masaya yatırdık.

14 Mayıs seçimleri öncesinde, büyümeyi ve istikrarı bırakmama konusunda ısrarcı bir Türkiye için hazırladığımız belgeselde, gelecekte yeni yatırımlar için İstanbul ve Kuzey Marmara'nın yetersiz bir konum teşkil edileceği öngörülürken, yeni cazibe merkezi olarak öngörülen Güney Marmara'yı ele aldık.

Balıkesir, Bursa, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Afyonkarahisar Türkiye'nin istikrarına yeni katkılar sunabilecek şehirler olarak sıralanıyor.

Bu belgeselde 14 Mayıs seçimleri öncesindeki siyasi dengelerine ve tercihlerine göz atacağız.

"Güney Marmara kimi seçecek?" belgeselimizin ilk bölümünde Eskişehir ve Bilecik yer almıştı, ikinci bölümünde de Kütahya ve Afyonkarahisar'ı değerlendirmiştik.

Üçüncü bölümde ise Kuvayı Milliye şehri Balıkesir var...

Balıkesir'de 2018 seçimlerinde nasıl bir tablo ortaya çıkmıştı? 2018 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce, Meral Akşener Balıkesir'de ne kadar oy almıştı? Şimdi 14 Mayıs'ta Balıkesir'in tercihi hangi yönde olacak?  Recep Tayyip Erdoğan mı önde, Kemal Kılıçdaroğlu mu?

Balıkesir'de öne çıkan milletvekili adayları kimler? Hangi partiler önde görünüyor? Hangi partilerin listelerindeki isimler tartışılıyor? Balıkesir'de siyasi dengeler nasıl şekillenecek?

Belgeselimizin üçüncü bölümünü aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. 

Yorumlar (0)
banner37
banner28

Gelişmelerden Haberdar Olun

@