Bu defa da Zeynep bebeği Eskişehir'e ulaştırdı

Üzerine kaynar su dökülen Beril bebeği hava ambulansıyla Eskişehir'e götürürken kucağında sardığı görüntüler Türkiye'yi ağlatmış, takdir toplamıştı... Aynı acil tıp teknisyeni, bu defa da yaralanan Zeynep bebeği aynı şefkatle Eskişehir'e ulaştırdı...

SAĞLIK 20.07.2021, 18:39 21.07.2021, 15:15
Bu defa da Zeynep bebeği Eskişehir'e ulaştırdı

Afyonkarahisar'da yaklaşık 3 ay önce üzerine kaynar su dökülen 15 aylık Beril bebeğin hava ambulansıyla hastaneye götürürken büyük bir şefkatle saran acil tıp teknisyeni (ATT) Mehmet Canko bu defa aynı şekilde yine üzerine sıcak su döküldüğü için vücudunda yanıklar oluşan 16 aylık Zeynep bebeği bağrına basarak ambulans helikopterle Eskişehir'e götürdü.

16 aylık Zeynp bebeğin üzerine de sıcak su döküldü 

16 aylık bebek Zeynep’in üzerine sıcak su döküldü. Durumu gören ailesi tarafından Zeynep bebek Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Burada yapılan kontrollerde bebeğin, yüz, boyun, bacak ve göğüs bölgesinde ikinci derece yanıklar tespit edildi.

Beril bebek gibi kucağında aynı şefkatle ulaştırdı 

Durumu ağır olan Zeynep bebek, ambulans helikopterle Eskişehir'e sevk edilmesine karar verildi. Bunun üzerine ambulans helikopter Zeynep bebek için havalanırken, vücudunda yanan yerleri sarılan Zeynep bebek yine ambulansta görevli ATT Mehmet Canko tarafından taşındı. 3 ay önce üzerine sıcak su dökülen Beril bebeği helikopterde kucağında sarıp, sarmalayarak şefkati ile Türkiye’nin içini ısıtan ATT Mehmet Canko bu defa aynı şefkatle 16 aylık Zeynep bebeği sardı.

Kucağında yol boyunca uyudu 

Zeynep bebek ise Canko ağabeyinin kucağında yol boyunca uyudu.

Eskişehir'de tedavi altına alındı 

Yaklaşık yarım saat süren yolculuğun ardından Zeynep bebek Eskişehir Şehir Hastanesi Yanık Merkezi’nde tedavi altına alındı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@