Büyükerşen de sağlıkçılara bu desteği verir mi?

Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir'de sağlıkçılara ücretsiz ulaşım hakkının mart ayı sonuna kadar süreceğini duyurdu, aynı diğer şehirlerdeki gibi... Ama Eskişehir'de sağlık çalışanları için başka destekler de bekleniyor...

SAĞLIK 29.12.2020, 13:09 29.12.2020, 13:29
Büyükerşen de sağlıkçılara bu desteği verir mi?

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda "Salgın süresince özveriyle çalışan kıymetli sağlık çalışanlarımız, emeğinizin karşılığını asla ödeyemeyiz. Ancak hayatınızı kolaylaştırmak, ufak da olsa bütçenize destek olmak bizlerin görevidir. Toplu taşımadan 31 Mart’a kadar ücretsiz faydalanmaya devam edebilirsiniz" ifadelerine yer verdi. 

Diğer şehirlerde de ücretsiz 

Türkiye'deki diğer büyükşehirlerde de belediye meclis kararları ile alınan ve uygulamaya geçilen bu karar, Eskişehir'de de Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oybirliği ile alınmıştı. 

Eskişehir'de tüm Türkiye'ye örnek olacak başka destekler de sağlanacak mı? 

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı bu duyuru sonrasında, Eskişehir'de halen koronavirüs ile can siparene şekilde mücadele eden sağlık çalışanlarına başka destekler sağlanıp sağlanmayacağı da merak konusu oldu. 

Bursa ve Kocaeli'deki uygulamayı Eskişehir de yapar mı? 

Bursa Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde, ihtiyaç sahibi, 65 yaş üstü, kronik hastalığı olan vatandaşlar ve karantinadakiler dışında, sağlık çalışanlarına da "vitamin desteği" sağlamaya başlamıştı. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri sağlık çalışanlarına her gün vitamin destek paketi olarak meyveler dağıtıyor. 

Ayrıca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de, Kocaeli Sağlık Müdürlüğü ile işbirliği içinde sağlık çalışanlarına geçtiğimiz aydan beri meyve desteği veriyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz ay filyasyon ekiplerinin kullanması amacıyla Sağlık Müdürlüğü'ne tablet bilgisayar desteğinde de bulunmuştu. 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin de böyle bir destek vermeye başlayıp başlamayacağı merak ediliyor. 

Eskişehirliler, Eskişehir'de de koronavirüsle mücadele eden sağlık çalışanlarına Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nden daha çok destek sağlanmasını istediklerini belirtiyorlar. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@