Eskişehir'de mucize operasyonla hayatını kurtardılar

Eskişehir'de 112 Acil Sağlık Ekibi tarafından bilinci kapalı bir şekilde bulunan ve beyninde iç kanama yaşanan 26 yaşındaki hasta Yunus Emre Devlet Hastanesi'nde gerçekleştirilen başarılı operasyonla hayata döndü...

SAĞLIK 07.09.2021, 12:27 07.09.2021, 14:33
Eskişehir'de mucize operasyonla hayatını kurtardılar

Eskişehir'de 112 Acil Sağlık Ekibi tarafından bilinci kapalı halde bulunan ve tetkiler sonucunda beyin kanaması geçirdiği anlaşılan 26 yaşındaki hasta Yunus Emre Devlet Hastanesi'nde ameliyata alındı. Başarılı geçen operasyonun ardından hayata dönen hasta, fizik tedavi ve rehabilitasyon sürecinin ardından tek başına yürüyebilecek duruma geldi. 

Operasyonu gerçekleştiren Op. Dr. Turan Kandemir ve Op. Dr. Burak Eral yaptıkları açıklamada; “Bilinci kapalı olarak gelen hastaya Beyin BT Angiografi çekildi. 68x38 mm boyutlarında beyin içi kanamaya neden olan damarsal anomali (Arteriyovenöz Malformasyon) tespit edildi. Hayati tehlikesi olan hastamız Op. Dr. Turan Kandemir ve Op. Dr. Burak Eral ile birlikte acil olarak ameliyata alındı, hastanın kanaması boşaltılarak kanamaya neden olan damarsal anomali klipslenerek kapatıldı. Ameliyat sonrası dönemde yapılan ek medikal tedavi ve fizyoterapi sonrasında hızlı bir şekilde nörolojik olarak iyileşen hasta tek başına yürüyebilmektedir. Hastanın ameliyat sonrası 15.gününde Beyin ve Sinir Cerrahisi tarafından yapılan Beyin Anjiografi (DSA)’sinde herhangi bir patoloji saptanmamıştır’’ ifadelerini kullandı. 

 

Yunus Emre Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ersin Işıldı ise yaptığı açıklamada; Hastanemizde Doç. Dr. Zeki Serdar Ataizi, Op. Dr. Ersin Işıldı, Op. Dr. Turan Kandemir, Op. Dr. Burak Eral ve Op. Dr. Özcan Aslanbaş’ tan oluşan 5 kişilik uzman hekim kadrosu ve 24 yataklı beyin cerrahi servisi, 8 yataklı yoğun bakım, 2 adet son teknoloji ile tasarlanmış ameliyathanemiz ve 2 adet Beyin Anjiosu yapılabilinen anjio ile hizmet vermektedir. Kliniğimizde halen rutin olarak yapılmakta olan mikrocerrahi ile bel ve boyun fıtığı ameliyatları dışında beyin tümörleri, beyin damar hastalıkları dahil olmak üzere tüm beyin cerrahisini ilgilendiren cerrahilerin yapılmakta olduğunu ve 2020 yılında yaklaşık 300, bu yılda hali hazırda 200 ün üzerinde bu tarz özellikli ameliyatın başarı ile yapıldığını belirtti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@