1. YAZARLAR

  2. Soner Yüksel

  3. SAHİ KAÇ VEKİLİMİZ VAR BİZİM?
Soner Yüksel

Soner Yüksel

Yazarın Tüm Yazıları >

SAHİ KAÇ VEKİLİMİZ VAR BİZİM?

A+A-

Teorik olarak itiraz edebilirsiniz. Eskişehir’in oyları ile seçilmiş 6 vekilimiz olabilir. Gel gelelim pratikte bırakın 6 vekili yarısını zor buluyoruz dersem kim itiraz edebilir?

Başbakan Yıldırım bile bazı vekillerden daha çok geldi Eskişehir’e desem haksız çıkar mıyım?

Ak Parti’de Genel Başkan Yardımcısı olmasına rağmen Harun Karacan, CHP’de ise Utku Çakırözer olmasa neredeyse kendimizi sahipsiz, vekilsiz hissedeceğim desem çok mu abartmış olurum.

Genel Merkez, Ankara havası ya da partinin verdiği işler, görevler bir tek bizim vekillerimizi buluyor. Öyleyse neden Karacan ve Çakırözer ayağına diken batanın bile yanında bitiyor da diğer vekillerimiz sadece özel etkinliklerde, arada sırada karşımıza çıkıyor anlamak güç.

Belli ki bazı isimler bir daha Eskişehir’den vekil olmayı gözden çıkarmış parti merkezinden belki de Ankara’dan vekil olurum umuduyla mesaiyi orada harcıyor.

Kimi de şehre dair birileri yalnız kalsın ki işler aksar ise kıymetim bilinsin diye bana göre asli konular değilde çok özel ve müdahil olunması gereken noktalarda müdahil olmamakla varlığını hissettiriyor.

Karacan ile Çakırözer ’de ayda bilmem kaç bin km yapacağım sabah Ankara, Akşam Eskişehir ertesi gün kimbilir neredeyim diye çırpınıp duruyor.

Mesela Yeşiltepe’de son günlerde çok önemli bir gündem varken Ak Partili vekilleri hiç gördünüz mü?

Mesela Külliye’de Odunpazarı Belediyesi lehine 3 CHP Vekile bir arada rastlayabildiniz mi?

Mesela her gün birisinin öldüğü Çevreyolu’nda, ya da eni konu tartışılsa da akıbeti hakkında resmi bilgimizin olmadığı Termik Santral ya da Türkiye’nin dört bir yanına garanti yolcu destekli havalimanları açılırken Eskişehir uçuşları konusunda bir araya gelen vekiller var mı?

Peki bir araya gelmek. Parti içi meselelerde de Eskişehir meselelerinde de yan yana gelebilmek için ne olması lazım?

2019’da neyi nirengi alacağız oy kullanırken, merkezi hükümetin standart yatırımlarını mı? Vekillerin gayreti ile ayrıcalıklı olarak Eskişehir’e onlar sayesinde gelen yatırımları mı?

CHP adına neyi referans alacağız peki? Eskişehir’de örgüt birbirini yerken ortadan kaybolup, sessiz kalanları mı? Belediyeler olmasa tek bir adım atılamayacak oluşunu mu?

Valla öyle Ankara’da laf olsun diye soru önergesi verip, oturulan yerden coşkun coşkun söylemlerle genel merkezde olunan adaylıklarla pek bir yere varılamıyor.

İktidar da hala Yüksek hızlı tren, Stadyum falan diyerek aynı hizmetten 3 seçimdir oy devşirmeye çalışmamalı.

Şehirdeki insanlar kim ne yaptı, kişisel gayretleri ile olması gerekenin üstünde ve dışında ne oldu? Kim neye karşı çıktı, neyi savundu ya da istenmediği için engelleyebildi, durdurabildi buna bakacak.

Öyle 3 senedir dışarda olup, seçim dönemi kamp kurmakla, el sıkmakla, sadece o dönem cenazeye, düğüne, hayırlı olsun ziyaretlerine çıkmakla olmuyor bu işler. Artık tek tıkla binlere dokunulabiliyor. Tek tık ile mitingler de verilebiliyor ama cevabı pratik olarak verilemeyen bir soru var ki, her dönem soruluyor, görünen o ki sorulmaya da devam edecek. Eskişehir’in kaç vekili var

 

Önceki ve Sonraki Yazılar