Ahmet Ataç Eskişehir'de çekilen filmde rol alacak

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, çekimleri Eskişehir’de yapılan filmde rol alacak.

SANAT 10.09.2021, 11:59 10.09.2021, 12:13
Ahmet Ataç Eskişehir'de çekilen filmde rol alacak

Eskişehir’de kurulan ve çalışmalarına Eskişehir’de devam eden Fourx Sinema Şirketi’nin yapımcılığını üstlendiği, senaristliğini ve yönetmenliğini Hasan Yıldız’ın yaptığı Peri Kızı ve Sihirli Asa çocuk macera sinema filminin çekimleri, Tepebaşı Belediyesi Yukarı Söğütönü Deneyimli Kafe’de kurulan sinema platosunda devam ediyor.

Oyuncu kadrosu; Ece Ergüt, Ege Ergüt, Beren Erkaya, Defne Erkaya, Aysu Uysal, Çınar Dönmez, Öykü Durmuş, Utku Sezdi ve Ege Yılmaz’dan oluşan film, 26 Kasım’da vizyona girecek.

Ahmet Ataç’ı ziyaret ettiler

Filmin senaristliğini ve yönetmenliğini yapan Hasan Yıldız, set amiri Neşe Ergüt ve oyunculardan Ece Ergüt, Ataç’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Yıldız, çekimlere ilişkin ve Ataç’ın oynayacağı rol hakkında kendisine bilgi verdi. Yıldız, Tepebaşı Belediyesi’nin çekimler esnasında kendilerine sağladığı imkanlardan ötürü teşekkürlerini iletti. Böyle bir projede yer almaktan dolayı mutlu olduğu ifade eden Ahmet Ataç da, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sanatın her alanına ve sanatçılara destek vermeye devam edeceklerini kaydetti.

Ataç, Peri Kızı’yla maceralara atılacak

Yıllardır sanata ve sanatçılara verdiği desteklerle takdir toplayan ve örnek çalışmalara imza atan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, filmde kitap okumayı seven başkan rolünü oynayacak. Filmde, ana karakter Peri Kızı ve Başkan Ataç’ın maceraları da yer alacak. Ataç’ın oynayacağı sahnelerin çekimleri ise önümüzdeki günlerde, başkanlık makamı ve Yukarı Söğütönü Deneyimli Kafe’de kurulan sinema platosundaki kütüphanede yapılacak.

Peri Kızı ve Sihirli Asa Filmi’nin konusu

Peri kızı, aynı adı taşıyan Peri Kızı ve Sihirli Asa kitabının karakteridir. Yıllar önce kitabı okuyan küçük bir çocuğun hayallerini gerçekleştirmek için asa ile dünyaya gelen peri kızı, asayı kaybetmesiyle günümüze kadar dünyada kalmak zorunda kalmıştır. Asanın Peri Kızı’na gelmesinin günü yaklaşmıştır. Filmin baş

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@