banner163

Antakya Medeniyetler Korosu'ndan Eskişehir konseri

Eskişehir'de gerçekleşen Antakya Medeniyetler Korosu konseri Eskişehir’in yanı sıra çevre illerden de yoğun ilgi gördü.

SANAT 07.05.2023, 14:12 07.05.2023, 14:23
Antakya Medeniyetler Korosu'ndan Eskişehir konseri

ETO bünyesindeki Eskişehir AB Bilgi Merkezi tarafından düzenlenen Antakya Medeniyetler Korosu konseri Eskişehir’in yanı sıra çevre illerden de yoğun ilgi gördü.

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Eskişehir AB Bilgi Merkezi, Avrupa Günü kapsamında Antakya Medeniyetler Korosu konseri düzenledi. Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun desteği ile Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen konsere Eskişehir ve çevre illerden gelen dinleyicilerin yanı sıra Eskişehir’e deprem bölgesinden gelen çok sayıda vatandaş katıldı. 41 kişilik Antakya Medeniyetler Korosu en sevilen şarkıların yanı sıra Eskişehir’e özel olarak Yunus Emre’nin sözlerinin yer aldığı ilahileri de seslendirerek konuklara duygu dolu bir gece yaşattı. 

Konser sonrası kısa bir konuşma gerçekleştiren Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, ülkemiz ve dünya için çok önemli bir değer olan Antakya Medeniyetler Korosu’nu Eskişehir’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Koro şefi Yılmaz Özfırat’a ve tüm ekine teşekkür eden Güler, depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için de taziye dileklerini iletti. Eskişehir’de yaklaşık 30 bin depremzedenin ağırlandığını belirten ETO Başkanı Metin Güler, oda olarak depremin ilk anından itibaren depremzedelerin yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini söyledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@