Eskişehir Şehir Tiyatroları'ndan yeni oyun: "Düdüklüde kıymalı bamya"

Eskişehir Şehir Tiyatroları, Mehmet Baydur'un "küçük burjuva kadınları" eleştiren "Düdüklüde kıymalı bamya" oyununu yeni sezonda sahnelemek için hazırlıklara başladı.

SANAT 18.08.2023, 23:35 18.08.2023, 23:43
Eskişehir Şehir Tiyatroları'ndan yeni oyun: "Düdüklüde kıymalı bamya"

2023-2024 tiyatro sezonunu yeni oyunlarla açacak olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Mehmet Baydur’un  “Düdüklüde Kıymalı Bamya” adlı oyununu Ekim ayında sahnelemeye başlayacak. 

Renkli ve farklı bir repertuar hedefi ile çalışmalarına sürdüren şehir tiyatrolarının, sezon başında sahneleyeceği “Düdüklüde Kıymalı Bamya” adlı yeni oyununun yönetmenliğini usta rejisör Murat Atak üstleniyor.  

"Küçük burjuva kadınların" hayatına eleştirel bir bakış...

Mehmet Baydur’un kaleme aldığı oyun, yaygınlaşan dedikodu ve eğitimsiz toplum kültürünü eleştirirken, bunlara karşı olanların ötekileştirilmesini sorguluyor. Oyunun, sabah kahveleri, fal tutkuları ve içi boş anlamsız sohbetleriyle küçük burjuva kadınlarının duyarsızlıklarına komik bir bakış sergilediği belirtiliyor. 

Dekor ve kostüm tasarımını Devlet Tiyatrosu tasarımcısı Büşra Doğan’ın, ışık tasarımını ise Soner Erdoğmuş’un üstlendiği oyun Ekim ayı içerisinde ilk gösterimini gerçekleştirecek ve sezon boyunca şehir tiyatroları sahnelerinde Eskişehir izleyicisi ile buluşmaya devam edecek. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@