Eskişehir Şehir Tiyatroları'nın yeni oyunu izleyicilerle buluştu

Eskişehir Şehir Tiyatroları'nın yeni oyunu “Düdüklüde Kıymalı Bamya” izleyicilerle buluştu.

SANAT 11.10.2023, 16:19 11.10.2023, 16:22
Eskişehir Şehir Tiyatroları'nın yeni oyunu izleyicilerle buluştu

2023-2024 tiyatro sezonunun başlamasıyla birlikte yeni oyunlarını izleyicisi ile buluşturmaya devam eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Memet Baydur’un  “Düdüklüde Kıymalı Bamya” adlı oyununun ilk gösterimini gerçekleştirdi. 

Eskişehir Şehir Tiyatrolarının, yeni sezonun ilk projelerinden olan “Düdüklüde Kıymalı Bamya” adlı oyununun yönetmenliğini usta rejisör Murat Atak üstlendi. 

Memet Baydur’un yazdığı oyunun, dekor ve kostüm tasarımını Devlet Tiyatrosu tasarımcısı Büşra Doğan, ışık tasarımını ise Soner Erdoğmuş üstlendi. O

yunda Şehir Tiyatroları sanatçıları, Burcu Tutkun Turan, Mahide Yumbul, Bilge Büyükerşen, Gamze Demirer, Nagihan Orhan, Özgür Onan, Alp Sunaoğlu ve Elçin Tezcan rol aldılar.

Gecede ayrıca rejisör Murat Atak’a, sanat hayatının 40. yılı olması sebebiyle sürpriz bir kutlama gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen 40. yıl anısına hazırlanan plaketi yönetmen Murat Atak’a takdim ederek, tebriklerini ve sanatsal başarılarının devamını temenni eden kısa bir konuşma yaptı.

Oyun sonrası bir araya gelen davetliler ve sanatçılar, oyunu değerlendirerek birlikte vakit geçirdiler. Repertuvarın yeni oyunlarından olan “Düdüklüde Kıymalı Bamya” sezon boyunca Eskişehir izleyicisi ile buluşmaya devam edecek. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@