'Hamlet’in Bütün Ölüleri' yeniden sahnede

Pandemi nedeniyle sahnelenmesine ara verilen “Hamlet’in Bütün Ölüleri” oyunu yeniden izleyicisiyle buluşacak...

SANAT 26.05.2021, 12:08 26.05.2021, 12:15
'Hamlet’in Bütün Ölüleri' yeniden sahnede

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, pandemi nedeniyle ara verilen “Hamlet’in Bütün Ölüleri” isimli oyununu tekrar izleyici ile buluşturuyor. Deneysel bir yöntemle sahnelenen oyun, 26 Mayıs-11 Haziran tarihleri arasında Konteyner Sahne'de bir kez daha tiyatroseverlerin karşısında olacak.

 

W. Shakespeare’in “Hamlet” isimli oyunundan “yeniden yazım” tekniği kullanılarak E. Feza Soysal tarafından yazılan ve yönetilen, “Hamlet” oyununun bittiği yerden ve oyunda ölümü gerçekleşenlerin ağzından bir anlatılar bütünü olarak kurgulanan “Hamlet’in Bütün Ölüleri”, pandemi nedeniyle bir süredir sadece online olarak izleyici ile buluştu.

Kademeli normalleşme süreciyle birlikte yeniden seyirciyle buluşacak olan oyun, 26 Mayıs -11 Haziran tarihleri arasında çarşamba, perşembe ve cuma günleri Nilüfer Belediyesi Halk Evi önündeki Konteyner Sahne’de sergilenecek.11 Haziran’daki son gösterimin ardından da Konteyner Sahne sezonu kapatacak. Oyunu izlemek isteyenler biletlerini https://bilet.nilufer.bel.tr adresinden alabilirler.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@