Lüleburgaz’da Tepebaşı rüzgarı estirdiler

Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Lüleburgaz’da verdiği konserde büyük beğeni topladı.

SANAT 19.11.2023, 19:13 19.11.2023, 19:16
Lüleburgaz’da Tepebaşı rüzgarı estirdiler

Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası, verdiği konserler ile adından söz ettirmeyi sürdürüyor. Orkestra, Lüleburgaz Belediyesi tarafından Çocuk Hakları Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikler çerçevesinde bir konser verdi. Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi (LYSA) Cahit Irgat Salonu’nda düzenlenen konsere Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra Lüleburgaz Belediyesi Başkan Vekili Ayfer Küçükhan, Başkan Yardımcısı Kemal Pektaş ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Orkestra şefliğini Simay Pala’nın üstlendiği konserde yer alan 45 çocuk, Georgy Sviridov’un Troika, Romance, Military March, Johann Strauss’un Radetzky March, Goran Bregovic’in Underground Tango, Jacques Offenbach’ın Can-Can ve Duke Ekkington’un Caravan adlı eserlerini seslendirdi.Konser sonunda konuşan Ahmet Ataç, “Bu orkestra 2015 yılında kuruldu. 40 keman, 40 çocuk ile yola çıktık. Çocuklarımız hiçbir yetenek sınavına tabi olmuyorlar. Her gelen öğrenci kardeşimizi kabul ediyoruz. Bugün delikanlı oldular. İnanın her dinleyişte ayrı bir keyif alıyorum. Bizler yetiştik, okuduk ve ülkemize karşı görevlerimiz var. Ben diş hekimi oldum, uzun yıllar hekimlik yaptım. 20 yıldır da belediye başkanlığı yapıyorum. Bizim cumhuriyete borçlarımız var. Biz bu orkestra ile cumhuriyete borçlarımızı ödedik. Kadın hakları diyoruz, işte Simay Pala orkestranın kadın şefi. Bu tip çalışmaların yaygın olarak yapılmalı ki cumhuriyetimizi elden kaçırmamız gerekiyor. Bu çok önemli. 100'üncü yılımız da kutlu olsun. Bizim bir tane önderimiz, bir tane liderimiz, bir tane başkomutanımız var. O da Mustafa Kemal Atatürk” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların sonunda orkestra ve konsere katılan tüm çocuklar Lüleburgaz Belediyesinin çocuklar için yazdırdığı şarkıda dans etti. Orkestra ise tüm salon tarafından ayakta alkışlandı.


Konser öncesi gezi

Lüleburgaz Belediyesi’nin daveti üzerine ile giden orkestra, konser öncesinde şehri gezme fırsatı buldu. Gezi sonrasında Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, orkestrayı ziyaret ederek konser öncesi başarılar diledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@