banner163

15.03.2023, 12:47

Seçim ertelenmeliydi

İster Millet İttifakı deyin adına ister Altılı Masa, 6 Şubat’ın ertesi günü Cumhurbaşkanına gidip seçimlerin ertelenmesi önerisini yapmalıydı. Ve bunu kamuoyuna açıklamalıydı. Şimdi diyeceksiniz ki efendim Anayasa engeli. Anayasa meclisin tamamının oyu ile bir günde ek bir madde ile değiştirilebilirdi. Ve muhalefet bu öneriyi yapsaydı ve gerçekleştirmek için elinden geleni yapsaydı bir yıl sonra yapılacak seçimleri siler süpürürdü.

Diyebilirsiniz ki Cumhurbaşkanı muhalefeti beklemeden de bu kararı alamaz mıydı? Alamazdı. Mecliste Anayasayı değiştirecek çoğunluğu olsaydı emin olun alırdı. Şimdi dile dahi getiremedi ki vicdanları alınmış insanların bunu anlaması mümkün değil. 

Nüfusumuzun neredeyse 8’de 1’i sokakta -çadırda olması da sokakta demektir- yaşıyor. Siz al papazı ver kızı milletvekili pazarlıkları, listeler filan yapıyorsunuz. İnsanlar çaresiz, ailelerini, evlerini, geçmişlerini, hayatlarını kaybetmiş siz Nuray Akçasoy mu, Zihni Çalışkan mı filan, Jale Nur Süllü mü filan konuşup duruyorsunuz. Ama pardon. Siz ancak kendi başınıza gelince öğreniyorsunuz. Süslü ve yapay hayatlarınızdan vaz geçemezsiniz. Gerçeği ancak doğa yüzünüze tokatı vurunca anlarsınız, anlayacaksınız. 
…….

Önceki yazımda Rektörlere bir öneride bulunmuştum. Özellikle Mühendislik Fakültesi öğrencilerinizi deprem bölgesine gönderin demiştim. Bilgi sahibi olmak yetmez vicdan sahibi de olmalılar diye. Japonya’dan örnek vermiştim. Ama BÖÖÖYÜÜK Rektörler her şeyi kendileri bildiği için böyle şeylere kulaklarını tıkarlar. Yapacakları daha önemli işler var değil mi? Bu önemli işleri de bir gün yazarız. Aşağıdaki fotoğrafta göreceksiniz Taaa İngiltere’den geliyorlar benim söylemeye çalıştığım bir amaca ulaşabilmek için. Buraya Rektörlerin adını yazayım da Medya Raporlarında bu yazıyı görsünler. Yoksa kimin umrunda. Prof. Dr. Kamil Çolak, Prof. Dr. Adnan Özcan.

………

CHP’de Milletvekili Aday Adayı olanlar törenle adaylıklarını açıklıyorlar ve İl Başkanlığı önünde açıklamalarda bulunuyorlar. Yok efendim adının önündeki Deniz adı Deniz Gezmiş’ten geliyormuş filan. Bu mudur yani. Hani liyakat istiyorduk. Adın Deniz Gezmiş’ten gelince daha mı iyi yapacaksın işini yoksa gelip Deniz Gezmiş mi yapacak. Yok oğlu Atatürk olmak istiyormuş da yok babası Ardahan’da Kars’da Atatürkçü düşünceyi yaymışta filan. Abi sen ne yaptı bize onu anlat. Ne yapacaksın şehir için projeleri ne. 

Bir diğeri de Yılmaz Hoca’nın elini ayağını öpüyor. Saygılarını sunuyor. Sayın Aday git bu duygularını Yılmaz Hoca’dan bir randevu al yüzüne söyle, bize ne. 

Bu şehrin insanını -hele ki sosyal demokratlarını- bu denli küçümsemek hiç CHP’lilere yakışıyor mu? 

…….

Sahi bir soru da Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak’a. Personel Daire Başkanı Abdurrahman Yıldırım’ı neden Kütüphane Daire Başkanı yaptı? Okumayı çok sevdiği için mi? 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@