Afyonkarahisar'a "İletişimci" Vali... Doç.Dr. Kübra Güren Yiğitbaşı kimdir? 

Valiler kararnamesi ile Afyonkarahisar Valisi de değişti. Doç.Dr. Kübra Güren Yiğitbaşı kimdir?

SİYASET 12.05.2022, 08:31 12.05.2022, 08:59
Afyonkarahisar'a "İletişimci" Vali... Doç.Dr. Kübra Güren Yiğitbaşı kimdir? 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararname ile Afyonkarahisar Valisi de değişti. Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Valiliğine atanırken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Doç.Dr. Kübra Güren Yiğitbaşı da yeni Afyonkarahisar Valisi olarak atandı. 

Doç.Dr. Kübra Güren Yiğitbaşı kimdir

1979 Ankara doğumludur. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde bitirdikten sonra, İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Bölümü’nde “Baba Yoksunluğunun Çocuk Üzerindeki Etkisi” üzerine çalışma yapmıştır. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde, “İkna Edici İletişim Sürecinde Siyasal Mesaj Tasarımı” adlı teziyle doktorasını tamamlamıştır.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde Araştırma Görevlisi, Dr. Öğretim Üyesi ve Doçent olarak görev yapmıştır. Lisans ve yüksek lisans düzeyinde; Araştırmacı Gazetecilik, Medya ve Sivil Toplum, Çocuk Yayıncılığı, Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, İletişim Etiği, Medya ve Çocuk gibi dersler vermiştir. Üniversite bünyesinde Dekan Yardımcılığı, Fakülte Yönetim Kurulu ve Fakülte Kurulu üyeliği, Anabilim Dalı Başkanlığı,  Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü gibi idari görevlerde bulunmuştur.

15 Temmuz Darbe Girişimi’ne karşı mücadelede kadınların rolünü konu alan “Kalplerin Direnişi” adlı belgeseli Boğaziçi Film Festivali’nde gösterilmiş, TRT belgeselde yayınlanmıştır. Çocuk Yayınları ve Dışa Açılım adlı kitabın yazarıdır.

2019 yılında Basın İlan Kurumu Genel Kurul temsilcisi olarak atanmıştır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevinde bulunan Doç.Dr. Kübra Güren Yiğitbaşı Mayıs 2022'de Afyonkarahisar Valiliği görevine atandı. Kübra Güren Yiğitbaşı, evli ve 3 çocuk annesidir.

Valililer kararnamesi... Hangi illerin valileri değişti? (Detaylar için tıklayın) 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@